Само за ден можем да обиколим много страни, да опитаме от тамошната кухня, да попеем на различни езици, да потанцуваме в ритъма на малко познати етноси и обичаи, а накрая да си вземем и местен сувенир. Времето и мястото на срещата са 2 декември, неделя , от 9.00 до 19.00 часа в столичния Интер Експо Център по време на Ежегодния благотворителен базар на Международен женски клуб. Съдействие за проявата оказват представители на международната общност в страната – посланици, представители на дипломатически мисии и техните семейства. В каузата се включват бизнес-компании, много доброволци и най-обикновени хора. По този начин се набират средства за образователни, здравни и социални каузи в България. Така например, в края на миналата година се включват 59 страни, които представят културата и традициите си пред 10 000 посетители. Със събраните 373 000 лв. са подкрепени 24 значими каузи: за подпомагането на деца с онкологични заболявания, за хора в неравностойно положение, възрастни със сериозни увреждания и деца, лишени от родителска грижа.
За 24-ти пореден път в София, , в края на тази година, светът се събира в пъстроцветни етно-културни маршрути. Как можем да споделим коледния дух и настроение, да бъдем полезни за някого, който се нуждае от подкрепа? Албена Джоунс, президент на Международния женски клуб-София ни кани да се присъединим и заедно да творим добрини.
Когато разберем същността на българската храна, ще разберем и как профилактично да я използваме за здравето си. Акад. Атанас Атанасов е един от водещите земеделски учени в България с дългогодишен и впечатляващ опит в теорията и практиката на земеделската наука. Някои от неговите перспективни виждания са изпреварили времето и очевидно ще имат..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната Менделеевска олимпиада по химия в Китай. Ивайло Къртев беше и един от нашите представители на ЕКСПО на науките по линия на МИЛСЕТ в Сараево. Тази година завърши пловдивската Математическа гимназия..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента. Постковид синдромът е като един скрит айсберг и едва сега започва да се появява, а през последния месец ние научихме най-много за проблемите след постковид. До миналата година са направени 13 милиарда..
Националният природонаучен музей към БАН е най-старият музей в България, и най-старият и най-богатият измежду природонаучните музей на Балканския полуостров. На втори август 1889 г., две години след качването на престола, княз Фердинанд показва на обществеността своите колекции и обявява създаването на Естественоисторическия музей. Първия..
Както е добре известно, историческите събития оставят следа в езика, най-видимо в лексиката, но при по-продължителни процеси – и в структурата му. Интересна подробност е, че, макар историята на държавата ни да е обща, в различните краища на земите, населени с българи, има и доста специфични моменти. В поредното издание на предаването "За думите"..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg