Прея-Ейрин-Комфорт Рекс Осасей е пълното ѝ име. Почти като Пипи Дългото чорапче...
"Радвам се, че нашите са ме дарили с името Прея и че по този начин са ми позволили да имам идентичност и мога да си позволя личното ми име да е артистичен псевдоним. Имам силна връзка с моята баба, която се посвети на мен и ми отдели енергия и време. Тя ме научи на първите песни, да готвя, да шия...", сподели за предаването "Нашият ден" Прея.
Прея означава молитва (prayer – англ.) леко стилизирано. Историята е, че на мама и татко са им казали, че няма да могат да имат деца. Понеже и двамата са християни, са се молили и са казали, че каквото и дете да се роди, ще се казва Молитва."
Обречена на успех
"Вярвам, че мислите ми имат силата да се материализират, когато вложа енергия в тях, и мисля, че всички сме способни на това."
В кожата на радиоводещ
"Радвам се на ефира на Радио София. Там звучат точно нещата, които ми се струва, че трябва да звучат в ефир. Работата върви плавно и леко. Екипът е чудесен. В началото бях изключително притеснена, но винаги намирам помощ и подкрепа."
Във фокуса на прожекторите
"Месеците в началото на годината съм отдала за създаване на нова продукция и нямам търпение да я покажа, но ще трябва малко да поизчакаме – и аз, и слушателите. В средата на годината отново ще издам нов проект – краткосвирещ албум. А пък последните неща могат да бъдат чути във всички онлайн платформи. Съвсем скоро започва активният сезон със събитията."
Музикалния си талант Прея наследява от своята баба Ирина Мишева, която е била кабаретна естрадна певица. Още като малка Прея участва в училищна вокална група, но не се занимава професионално с музика в детските си години. Най-голямата ѝ страст е пеенето. Явява се на кастинг за телевизионното шоу „ X Factor“ без особени очаквания. Там Прея се запознава с всички хора, които по-късно ѝ помагат да научи това, което не знае за музиката, да усъвършенства това, което умее. По-късно Прея сформира група със своя добър приятел Любен, с когото в началото свирят кавъри на любими песни, а след това започват да композират собствени парчета. Експериментират с различни стилове, като основа полагат соул и фънк мотиви, гарнирайки с джаз, латино, реге и хип-хоп елементи.
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е най-дълго провеждащият се музикален фестивал в България и най-старият с дръм и бас насоченост на Балканите. Hard Music and Sounds United (HMSU) е българско музикално движение, създадено през..
Държавна опера - Русе за първи път взема участие във фестивала “Опера на върховете“, който се провежда за десета година на Белоградчишките скали. Фестивалът започва на 1 август и ще продължи до 6 септември . Русенската опера ще представи седем спектакъла под открито небе. Първият, с който ще бъде отрит “Опера на върховете“, e мюзикълът “Зоро”. В..
This is me. This is US! е тазгодишният наслов на Международния фолклорен фестивал "Велико Търново", който се открива на 19 юли и се организира от Националната Секция за България на CIOFF – Международен съвет на организаторите на фестивали за фолклор и традиционни изкуства – официален партньор на ЮНЕСКО. БНР е медиен партньор на събитието, чийто..
Хоров проект под наслов "Ирландска благословия" събра публиката на официална премиера в Дом-паметника "Йордан Йовков“ в Добрич. Авторската хорова композиция Irish Blessing , по която младият композитор и диригент Мартин Кръстев работи интензивно през последните месеци, беше представена на годишната продукция на два хорови състава от град Добрич:..
С концерти в цялата страна продължава националното турне ”Музикална магия 2” . В него Оркестърът на Плевенската филхармония, под диригентството на маестро Йордан Камджалов , концертира с двама виртуози от световна величина, музикантите с международни отличия: брилянтната Вероника Тодорова , акордеон, и "българският Паганини на кларинета"..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg