Трявна привлича все повече туристи с новите си атракции и реставрираните уникални къщи-музеи. Почти 3 милиона лева са инвестирани в балканското градче по Оперативната програма "Регионално развитие".
Възрожденските къщи, калдъръмът и майстореното от тревненските резбари и зографи, създават облика на балканското градче, което привлича туристи от цялата страна, и от чужбина. Символите на Трявна - часовниковата кула и моста до нея, Старото школо, Райковата къща, Славейковата и Даскаловата с резбованите слънца на таваните, са реставрирани и впечатляват посетителите с новия си облик. Попангеловата къща, която е най-старата в града, е превърната в Младежки център за художествени занаяти, а неизползваема общинска сграда вече ще е място за изложби. След реализирането на проекта, градът разполага и с открит амфитеатър, изграден в двора на Музея на иконата. Туристите могат да обходят забележителностите пеша или с електромобил, а вечер, на старинния площад, да се насладят на спектакъла „Звук и светлина“, който разкрива историческото минало на Трявна.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..