България има нужда да бъде мощно теглена напред от просветени хора. Това убеждение изрази вицепрезидентът Маргарита Попова на 20-ия Колегиум на направление "Литература на Българското възраждане" в Българската академия на науките. Събитието е посветено на 145-ата годишнина от създаване на БАН.
Попова отбеляза, че 2014-а е натоварена с много очаквания от цялата нация. Научният потенциал под купола на тази сграда е бил не само съпричастен, но вицепрезидентът изтъкна, че именно той е бил гръбнакът на напредъка на нашата родина.
Има едни устойчиви неща, които се доразвиват и ние – и политиците, и учените, трябва винаги да се обръщаме назад с чувството за историчност, за да ги потърсим и за да сме убедени, че ще изграждаме и ще доизграждаме успешно нашата национална система за почтеност, заяви вицепрезидентът.
Попова е на мнение, че ако политиците не седнат да поговорят с учените за духовната извисеност на човека, за доброто и злото, напредък няма да бъде постигнат.
Председателят на БАН академик Стефан Воденичаров връчи на вицепрезидента почетния знак на Академията за съпричастност към БАН.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..