Русия си е където си е и представлява една много значима и важна страна в политическо и всяко друго отношение. Така че сега изведнъж присъствието не е нито нещо ново, нито неочаквано.
По отношение дали президентът на Сирия Башар Асад трябва да участва в намирането на преходно решение за страната, Сакскобургготски каза:
Ако наистина преди 3-4 години беше зададен този въпрос – с Асад или без Асад, нещо подобно, тогава можеше да се намери някакво решение, но сега след толковастотин хиляди жертви вече е безкрайно сложно и наистина не виждам как ще може да се реши.
Според Сакскобургготски идеята за квотно разпределение на бежанци в държавите членки на Евроепйския съюз е първоначална мярка за справяне с бежанската криза:
Идеята сама по себе си не е лоша. Не знам защо толкова скочиха срещу квотите. (...) Стените и оградите не са решение на проблема. Ако можеше от другата страна, откъдето да се действа, би било далеч по-ефективно.
Трябва да проявяваме съчувствие към всеки човек, категоричен беше той и допълни:
Чух, че в ЕС съотношението бежанци към население е 1 към 1000. В Ливан са около 60 на сто бежанци. Докато (в България – бел.ред.) стигнем до такива цифри, много трябва да извървим и едва ли това ще се случи.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..