Имаме и специална програма за децата. Тази програма включва игра на дама, , „Не се сърди човече“, обръч, стъклени топчета. Ще играем също на народна топка, на стражари и апаши, ще има дърпане на въже. Все такива позабравени, забутани в ъгъла неща.
Игрите, които днешните деца играят, нямат нищо общо с морския шах, бесеницата и сапунените мехури с продупчено шише от „Веро“.
Идеята за малкия селски фестивал е на Мона Чобан, която живее в Париж. Ще бъдем 18 участници-бардове от България и чужбина, разпределени в три вечери, обясни още Красимир Йорданов:
Намерихме доброволци, които окосиха две ливади, подготвихме ги за палатки, осигурихме ток, вода, построихме една дървена сцена, на която ще се изнасят концертите. Отиваме в Киселчово малко да се "деелектронизираме" , ако мога така да го нарека. Ще се върнем в годините назад и ще изпеем много стари песни отпреди 20-30 години.
Мястото е екзотично. В селото живеят 14 души, то е своеобразен архитектурен резерват, който изобилства със стари къщи, а покривите са от тикли.
Кулинарната част на събитието включва яйце на вестник, питка, циганска баница, мечка и истинска лимонада, като са поканени и баби от съседните села, които ще приготвят тези вкусотии.