Внесохме го през 2015-а. Тогава нямаше мнозинство, нямаше съгласие. И изведнъж обаче това съгласие и това мнозинство започват да се появяват след референдума, когато политическите партии започнаха да се състезават колко по-малка да бъде субсидията, като не това е идеята. Защото, ако няма субсидия, даваме нашите политици в ръцете на тези, които ще могат да ги купуват, тези, които имат пари. Ако оставим на един лев или без субсидии, влизаме в много по-тежка ситуация – тогава само богатите ще могат да си купуват политици.
Това, което предлагаме, е много простичко – за първите 150 000 гласа, които са нужни за влизане в самия парламент, партиите да получат по 11 лева на глас, както е досега. Това е първата стъпка. Втората стъпка е с всеки следващи 100 хиляди гласа субсидията да се намалява съответно с 10, 9, 8 и т.н., докато стигне 1 лев на глас, а за гласовете над 1 милион, големите партии да получават по 11 стотинки на глас. Това е справедливо и отговаря на очакванията на хората.
Предвиждаме в нашите предложения по-строго отчитане на парите за сътрудници, на договорите за медийни кампании, командировъчните, дори за ремонтите, които се извършват, заяви още Димитър Шишков.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Димитър Шишков чуйте в звуковия файл.