Българският национален флаг беше издигнат в Ню Йорк сити по случай националния ни празник 3 март. Градоначалникът Ерик Адамс отдели от времето си и лично уважи българското събитие в търговското сърце на Ню Йорк – Боулинг Грийн, недалеч от Уол Стрийт. Ученици от най-голямото българско училище в Ню Йорк - "Христо Ботев", му подариха шал с българския флаг и мартеничка, изработена от възпитаниците на школото. Събитието се провежда по инициатива на Генералното консултство на България в американския град.
Българското събитие беше почетено също от Ибрахим Куртулус - заместник-председател на асоциация “Боулинг Грийн”, Едуард Мермерстийн – началник на отдел “Международни отношения” в кабинета на кмета на Ню Йорк, Кристина Лукас от фондация “Америка за България, Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, Любомира Георгиева - консул на Република България в Ню Йорк и офицер Георги Обрейков от полицията на град Ню Йорк.
Празникът завърши с хоро, а българските ритми развеселиха и стоплиха жители и гости на града в студения мартенски ден, съобщиха за Радио България от Българското училище "Христо Ботев" в Ню Йорк.
В галерията можете да разгледате още снимки от отбелязването на националния ни празник в американския мегаполис.
Снимки: Училище "Христо Ботев" - Ню Йорк
По информация на Генералното консулство на България във Валенсия към момента няма данни за загинали или пострадали български граждани , съобщиха за БНР от пресцентъра на МВнР. Не са постъпвали и сигнали от бедстващи наши сънародници...
Писател, преводач, журналист, представител на българите в Комитета на националните малцинства в Албания, Милена Селими не спира да популяризира българската литература, култура, ценности и традиции. Едно от най-новите й професионални постижения е..
Още по-пъстър парламент очерта вотът на избирателите на предсрочните парламентарни избори от 27 октомври. Първоначалните прогнози вещаеха 9-партийно Народно събрание, но резултатите, които ЦИК провъзгласи след обработване на всички протоколи попариха..
"Българите украсяваме света", казва ни Емилия Юкер, която от десетилетия живее в Германия. Пъстротата на културните ни традиции, литературата, фолклора е..