Българският национален флаг беше издигнат в Ню Йорк сити по случай националния ни празник 3 март. Градоначалникът Ерик Адамс отдели от времето си и лично уважи българското събитие в търговското сърце на Ню Йорк – Боулинг Грийн, недалеч от Уол Стрийт. Ученици от най-голямото българско училище в Ню Йорк - "Христо Ботев", му подариха шал с българския флаг и мартеничка, изработена от възпитаниците на школото. Събитието се провежда по инициатива на Генералното консултство на България в американския град.
Българското събитие беше почетено също от Ибрахим Куртулус - заместник-председател на асоциация “Боулинг Грийн”, Едуард Мермерстийн – началник на отдел “Международни отношения” в кабинета на кмета на Ню Йорк, Кристина Лукас от фондация “Америка за България, Западно- и Средноевропейския митрополит Антоний, Любомира Георгиева - консул на Република България в Ню Йорк и офицер Георги Обрейков от полицията на град Ню Йорк.
Празникът завърши с хоро, а българските ритми развеселиха и стоплиха жители и гости на града в студения мартенски ден, съобщиха за Радио България от Българското училище "Христо Ботев" в Ню Йорк.
В галерията можете да разгледате още снимки от отбелязването на националния ни празник в американския мегаполис.
Снимки: Училище "Христо Ботев" - Ню Йорк
Спокойно протича изборният ден и в Дуисбург. Очаква се, както и на предходните избори, в германския град да гласуват между 300 и 400 души. Предпочитанията си сънародниците ни изразяват само с хартиени бюлетини. „ На предишни избори сме наблюдавали..
Изборният ден в Рединг, Югоизточна Англия, протича спокойно. Очаква се да гласуват около 300 души. В единствената секция в града се гласува само на хартия. Вече втори вот изборната секция е на нов адрес, но не е ясно дали това ще повлияе на..
Прекалено е ангажиран животът на българите в Чехия. Работят масово в различни заводи, трудът е на смени, натрупва се умора и хората нямат желание да пътуват до столицата в неделния ден, само за да успеят да гласуват. С това си обяснява слабия интерес към..
"Българите украсяваме света", казва ни Емилия Юкер, която от десетилетия живее в Германия. Пъстротата на културните ни традиции, литературата, фолклора е..