Песните са избрани чрез публични гласувания, в които са участвали над 87 000 граждани от всички страни в ЕС.
Основателят на асоциацията, която стои зад проекта, датчанинът Йеппе Марслинг, казва за целта на изданието: "Книгата е предназначена за всякакви срещи между всякакви хора, както в добри времена, така и във времена на криза: за образование, концерти, дипломатически ангажименти, за първи разговори във влака или кафенето. Надяваме се да достигнем до любителите на песните както в ЕС, така и извън него, в страните-кандидатки и по целия свят".
Мобилното приложение EU Songbook, в което са включени всички песни, може да бъде свалено безплатно от Google play и AppStore.
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
“Борис Христов – Посланик на българската песен” – така е озаглавен концертът на оперният певец Пламен Бейков и на пианистката Божена Петрова, който ще се състои тази вечер в Първо студио на БНР. “ Програмата е опит за реконструкция на творческите..
Звездна група и звезден изпълнител се събраха, за да възродят песен, написана преди почти четвърт век. D2 и Графа записаха съвместната си песен "Колко си..
На 24 ноември (неделя) от 19:00 ч. в концертната зала на НМУ "Любомир Пипков" женският народен хор "Драгостин фолк национал" отбелязва три..