Въпреки пандемията и войната в Украйна има увеличен интерес към конкурса, сподели пред Радио София Левон Хампарцумян, председател на БФБЛ. Той добави:
"Това е много добро място за обмен на това, кой какво прави и ако иска да бъде полезен на обществото, ако иска да бъде полезен на своята общност, просто може да почерпи добър пример и от други компании".
Тази година в състезанието бе въведена нова, допълнителна категория „Многообразие на работното място“. По думите му, служителите в компаниите търсят да направят нещо допълнително и полезно за тяхната работа.
Относно специалната награда Еngage за принос на служителите към отговорен проект на компанията, Хампарцумян сподели, че това е нов приз, с който се отличават не само компаниите, но и индивидуално хора, които са впечатлили останалите.
По думите му, журито се състои от компании и институции с висока репутация. Хората от БФБЛ не участват в оценяването, а само организират процеса. "Безстрастно е оценяването и мисля, че това се оценява и от участниците, защото знаят, че участват в едно прозрачно и честно състезание", допълни той.
На въпроса за икономическата и социална реалност и това, как да мислим за личните си финанси на фона на пандемията и войната, Хампарцумян каза, че инфлацията има набор от два компонента. От една страна техническите компоненти, а от друга психологическите фактори.
"Не само хората, компаниите понякога започват да трупат запаси от това или онова, започват да се създават дисбаланси", каза Хампарцумян и допълни, че има фактори, които след време ще се наредят и веригите на доставка ще се пренастроят. Той каза още, че в помеждутъчния период, който може да продължи месеци, или дори години ще ни бъде по-трудно.
"Добрата новина е за хората в активна икономическа възраст", сподели Хампарцумян и допълни, че те с известно закъснение ще се оправят. По думите му, по-трудно ще бъде за хората с фиксирани доходи, като пенсионери и рентиери.
Той каза още, че на персонално ниво трябва да се балансира максимално внимателно прихода и разхода, както и да се надяваме, че войната ще свърши по-бързо, за да имаме предсказуема среда.
"Обикновено след войни има икономически възход", каза Хампарцумян и допълни:
"При всички случаи ще има трудности, инфлация и пренастройване на веригите за производство и доставка".
Още подробности можете да чуете в звуковия файл.
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
„О(б)твързан“ – премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..
Покана за София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..
Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..
Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..
В края на седмицата адв. Николай Хаджигенов и Светлин Желев, за съжаление, трябваше да започнат коментарите с тема, която беше актуална в понеделник: Пореден жалък и неуспешен опит за избор на председател на българския парламент. Но техните разсъждения обхванаха още: В Пътна полиция се правят "реформи" – защо и за кого; "МВР се управлява..