Даниел Александров постигна най-големия успех в спортната си кариера до момента.
28-годишният дупничанин спечели третия си медал от европейски първенства по борба класически стил. След бронза в категория до 80 кг от Рига 2016 и същото отличие в категория до 82 кг от Каспийск 2018, Александров се окичи и със сребро от Европейското първенство в Рим. Българинът загуби с 1:2 точки от Рафиг Хюсейнов от Азербайджан, който е сребърен медалист от Световното първенство през миналата година.
Финалната среща започна равностойно, но азербайджанецът получи първата точка в срещата заради пасивност на нашия борец. Александров успя да удържи атаките на съперника си, когато беше поставен в партер. Дупничанинът започна втората част също с точка за пасивност на своя съперник. Последната точка в срещата отново беше в полза на Хюсейновза пасивност на българина. В края на срещата Александров беше видимо уморен и силите му не стигнаха за нова атака, която да му донесе европейската титла.
Даниел Александров се разплака след финала,защото бе на косъм от титлата, но съдийското решение го лиши от златния медал.
Днес на тепиха в борба за златото ще се качи още една дупнишка надежда – Миглена Селишка в категория до 50 кг, която ще се бори за златото срещу украинката Оксана Ливач.
Чуйте Даниел Александров в звуковия файл:
Министерският съвет прие актуализирания списък на изследователските висши училища. ЮЗУ „Н. Рилски“ Благоевград е включен в списъка след получена висока оценка за своята научна дейност. „Ръководството на университета си постави тази приоритетна задача и за наша радост тя беше изпълнена в рамките на миналата календарна година. Статут на..
„Бих се родил отново“ е темата на 11-ото издание на националния литературен конкурс „И децата покоряват светове. Покажи, че можеш“. В него могат да участват деца и младежи на възраст от 14 до 20 години. Участниците са предизвикани да разгледат идеята за новото начало, което би могло да настъпи във всяка човешка съдба, и да се запитат какви..
Санданското село Пирин става все по-атрактивно за туристите както с хубава си природа, така и с местните забележителности, сред които е и оформящият се Музей на дървените статуи на открито. Според кмета Георги Влахов, той може би е единственият по рода си в България. Дървените фигури вече са шест, като най-новата, на Пиринска мома в местна народна..
Четири месеца жители на общините Гърмен, Сатовча и Гоце Делчев чакат отговор от МРРБ и Агенция „Пътна инфраструктура“ на внесено искане за изграждане на допълнителна лента за престрояване на две места – при отбивката за село Огняново и при отбивката за село Дебрен. Хората смятат, че сега съществуващият път е изключително натоварен и създава..
В началото на 2025 година, с оптимизъм и ентусиазъм, посрещаме новите възможности и предизвикателства. Във време, когато често се срещаме с негативни нагласи и стрес, психологията на позитивното мислене може да бъде ключът към пълноценен живот. Психологът Денис Никифоров акцентира на важността на позитивните мисли и тяхното въздействие върху..
За първи път от години на 1-ви януари осъмнахме с нови цени на електроенергията. За нас, в Западна България увеличението е с 8,36 %. Ние, битовите потребители бяхме още по-изненадани, защото промяната на цената винаги ставаше от 1-ви юли, а не от началото на годината. Това увеличение веднага причини увеличение на цените на всички стоки и то не..
Едни от най-ярките и интересни обичаи в традиционния български календар са народните кукерски игри – маскаради. Той датира още от древните времена на траките и е успял да се съхрани през всички векове, свързани с големи политически и социални изменения за страната ни. Кукерите пък са един от най-колоритните и загадъчни символи на българската..