В България нараства броят на потребителите, които разчитат на услугите на мобилните оператори.
Всеки договор, който подписва всеки потребител, е с указан срок. Той е една или две години. В договора са посочени условията за ползване на услугите, както и цената. След изтичането на договорите голяма част от представителите на мобилните оператори в офисите на фирмата често заявяват, че подписаният договор е по промоционални цени, които отдавна не са в сила. Затова по традиция те посочват по-висока цена на услугите в новия договор. Тук се нарушава член 229 от Закона за електронните услуги, тъй като клиентът спокойно може да подпише договор при абсолютно същите условия, както и в стария договор. От промяната печели мобилният оператор.
Друго нарушение е това, че клиентът няма възможност при подписване на договор да прочете ведната писмения вариант преди да го подпише. Той се подписва под договор, който вижда само представителят на мобилния оператор на монитора на компютъра.
Експертите препоръчват да не се бърза с подписването на договора преди той внимателно да е прочетен. Още повече има и двуседмичен срок, в който клиентът може да се откаже от подписания вече договор. Това заяви в интервю за Радио Благоевград Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация „Активни потребители“.
Чуйте разговора на Иван Лазов и анкетите на Бойка Браткова и Лина Пъргова от Разлог:
В предаването "С усмивка в събота" освен с усмивка, посрещнахме съботното утро и с йога. По-специално йога, подходяща за деца. Чрез игрови подходи и забавни асани (пози), йогата не само помага на децата да развият по-добра физическа координация, гъвкавост и сила, но и предлага чудесни възможности за подобряване на концентрацията и управлението на..
300 хиляди сигнала са обработени са подадени в Националния център за безопасен интернет от януари до септември миналата година. Тревожната статистика сочи, че броят на обработените сигнали е пет пъти повече в сравнение с цялата 2023 година. Това каза за Радио Благоевград Мирела Христова, психолог в екипа на Центъра. Още..
Три граждански организации обявиха национален бойкот на всички хранителни магазини в България на 13 февруари. Движение „Системата ни убива“, Федерацията на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи призовават гражданите да не пазаруват в този ден в знак на протест срещу високите цени на хранителните стоки. Според организаторите, цените..
Бившият депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Владислав Панев разкритикува идеята за въвеждане на таван на надценките върху храните, като заяви, че подобни мерки не дават очакваните резултати. В интервю за предаването “Събития и личности” той припомни неуспешните опити за контрол на цените по времето на правителствата на Андрей..
Достъпът до природните забележителности в района на петричкото село Ключ вече е по-лесен и безопасен, след обновяването на основните екопътеки. Това стана факт още през миналата година, благодарение на усилията, труда и средствата, вложени от страна на местната власт, на спонсори, като най-големият е таксиметрова фирма от София, на Сдружение..
34-годишният алпинист от Разлог Георги Колевичин изпълни още една своя мечта, изкачи най-високия връх на Южна Америка – Аконкагуа (6960.8 м). Той се намира в Андите, в аржентинската провинция Мендоса и е най-високият изгаснал вулкан в света. На езика на инките Аконкагуа означава Каменен страж. На 12 януари Георги с още трима българи тръгват..
Предстоят финалните дейности по изграждането на детска площадка в петричкото село Коларово по проект „Обитатели на кестеновите гори“, финансиран по Националната програма „Чиста околна среда-2024“. Идейното предложение е на кмета на селото Евгени Мицков, чиято цел е съоръжението да допринесе за по-добра визия на входа и изхода на селото, особено..