Вече 17 години кампанията "Облечи дете в нужда" осигурява официални рокли, костюми, аксесоари за абитуриенти без родители или такива, които не могат да си позволят да си купят. Един от организаторите на кампанията е Диди Помакова. Тя разказа в предаването "Открити карти" как всеки, който има в гардероба си официална рокля или костюм, и няма намерение да ги носи, може да помогне на младежи в неравностойно положение да изглеждат красиви и специални на един от най-вълнуващите си моменти в живота – абитуриентския бал.
"Единственото нещо, на което най-много държим е дрехите да бъдат чисти. Имали сме през години случаи, когато са си позволявали да ни носят мръсни рокли. Имали сме случаи и на много стари рокли, но ако те са чисти – няма проблем." - каза Диди Помакова. Дори ако роклите са стари, за някои момичета е предизвикателство да ги прекроят сами по свои идеи. Вкусовете са различни, така че организаторите на кампанията "Облечи дете в нужда" приемат всякакви модели и размери.
В средата на април и началото на месец май нуждаещите младежи се посещават складовете на кампанията "Облечи дете в нужда" за да си изберат тоалет. Всеки, който е дарил тоалет получава електронна грамота за дарение. По този начин се гарантира, че дарението е получено, а дарителите биха могли да споделят грамотата в социалните мрежи и така да се даде повече гласност на кампанията „Облечи дете в нужда“ с личния пример за участие. Организаторите на кампанията поемат ангажимент да изпратят на дарителите и снимки как техните рокли и костюми са получили втори живот.
Какво можете да направите, ако искате да се включите в благотворителната инициатива: Можете да оставите вашите дрехи, бижута или други аксесоари на адрес: София, кв. "Банишора", бул. "Сливница" 115 – от понеделник до събота /от 10 ч. до 20:00 ч./. Или да изпратите с куриер. За повече информация: studiodidi@abv.bg и фейсбук страницата: Благотворителна кампания „Облечи дете в нужда“
Интервю на Латинка Павлова с Диди Помакова можете да чуете в звуковия файл – >
Баку - столицата на Азербайджан бе домакин на най-голямата годишна конференция за климатичните промени – КОП 29, в която участваха над 66 000 делегати от 200 държави . За втора поредна година България имаше собствен павилион и бе представена с официална делегация от 72-ма души, начело с президента Румен Радев. Определените дати за..
Милена Димитрова е авторитетен журналист, с редица престижни награди, в това число и международни, с научни интереси в областта на журналистиката, писател. В нейната професионална биография са още работа в европейски институции и в държавната администрация. В момента тя е част от екипа на вицепрезидента. Милена Димитрова е председател и на..
Община Трън планира поскъпване на таксата за битови отпадъци за 2025 година. Както и досега, ставката ще се определя пропорционално върху данъчната оценка на съответния деклариран имот, а увеличението, което предлага администрацията, е с 2 промила. Така таксата ще стане 7 промила. Според общинското ръководство, въпреки увеличението,..
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..