Актуалната тема всички е извънредно положение заради коронавируса. И все пак не можем да отречем масовото и истерично пазаруване, нарастващата паника и психоза сред хората.
Затова логично е да разберем основните причини за презапасяването с консервирани хранителни продукти и най-вече с тоалетна хартия.
„COVID-19 преобърна света, но никой не знае оттук насетне как най-точно да реагираме, да се справим и да останем спокойни в тази ситуация. Но стана ясно, че притеснението и паниката няма да ни доведат до някакъв положителен резултат“, коментира за Радио Благоевград психологът Ирена Стоянова.
Тя описа основните мотиви за паническото пазаруване. По думите ѝ в повечето случаи хората усещат, че нямат контрол върху объркващите сигнали на медии и кризисен щаб. При такова положение хората много често изпадат в паника, като започват да се презапасяват с какво ли не, защото това понижава стреса и ги кара да мислят, че държат „ситуацията под контрол“.
Психологът Стоянова даде пример с феномена на тоалетната хартия. Нелогично и абсурдно, но факт в последните дни. Причината с презапасяването с тоалетна хартия е, че хората виждат в хипермаркетите други хора, които купуват също тоалетна хартия и други продукти и се присъединяват, мислейки че това действие е правилно.
Какви са начините да преживеем без паника и психоза пандемията от интервюто на Агнес Манова с психолога Ирена Стоянова:
Започна пътуването към един голям и смислен разказ, озаглавен " Месец на фотографията на Веселин Боришев ". Седем изложби, преплитащи сюжетите си през и чрез личността на автора. За това пътуване, срещащо фотожурналиста с безмилостно точно и изобличаващо иронично око с художника-фотограф, осмислящ реалността, е разговорът на Валентин Дишев с Веселин..
Голям процент хора решават да отидат в планината без предварителна подготовка, което е предпоставка за инциденти. 7 спасителни акции за последните две седмици са провели планинските спасители в района на Седемте рилски езера, съобщиха от Планинската спасителна служба. Оказва се, че именно езерата са най-посещаваното място от туристи в..
Брокерите в България много отдавна са готови за прехода към еврозоната, защото ние всички отдавна работим с евро. Така че чисто оперативно не очаквам някакви трудности, нито за сектора, нито за клиентите. Това заяви в ефира на Радио Благоевград Веселина Стоева, председател на Управителния съвет на Асоциацията за развитие на брокерите на имоти. През..
Министерският съвет одобри промените в Закона за предучилищното и училищното образование, предложени от МОН. С част от тези промени се цели затягане на дисциплината, по-строга регулация на използването на мобилни устройства и повече правомощия за учителите в справянето с неприемливо поведение на учениците. В рамките на един месец предложените..
Въженият парк край Благоевград премина на лятно работно време. Атракционът ще бъде отворен за посетители в интервала от 9:00 до 13:00 часа и от 17:00 до 20:00 часа. “Промяната се налага заради високите температури през деня. При 33 градуса на сянка паркът се затваря, защото горе децата се напрягат, като ги пече слънцето директно и там става..
Излезе от печат сборникът от симпозиума „Мегалитни паметници и култови практики“, чийто домакин беше катедра „Културология“ на Югозападния университет „Неофит Рилски“. В двата тома на сборника са включени 53 доклада на изследователи от държави от цял свят. Тематичният обхват на научните доклади е в областта на историята на културата,..
Граждани изпращат десетки сигнали всеки ден за съмнителни промоции, ценови скокове и други нелоялни търговски практики след официалното представяне на уебплатформата "Антиспекула" и мобилното приложение за подаване на сигнали. Най-голям брой сигнали за последните дни са подадени от София, следвани от Варна и Благоевград. Малка част от..