Доколко децата ни са наясно със стойността на парите; и как да оценяват правилно духовните и материалните ценности – това са част от темите, върху които работят преподавателите от Лятната академия към благоевградския Център за личностно и творческо развитие на децата (ЦЛТРД).
Част от школите за млади академици изпълняват тази нелека задача, базирайки се на различните форми изкуства, като и на индивидуалното и груповото занимание.
Колко струват парите се опитахме да разберем в Лятната творческа академия.
За парите, и за тяхната необходимост за нормалното ни съществуване, сме наясно всички. Обществените нагласи спрямо материалните ценности преминават през различни етапи във времето и епохата, в която се развиваме. И е стара максима, че младата личност трябва освен да възпитаваме добре като поведение, така също да моделираме съзнанието ѝ към парите. Задачата е изключително трудна, и е необходимо комплексно отношение, казва ръководителят на Кариерния център за развитие към Детския творчески комплекс (ЦЛТРД) в Благоевград, д-р Александра Ковачева.
Провокациите на съвременния високотехнологичен свят са изключително агресивни. Една от най-изпитаните и сигурни форми за надскачане на материалното, си остава изкуството. Мнението е на ръководителя на школа „Стъклопис“, Царимира Георгиева.
Знаем за библейската притча за пътя, осеян с добри намерения, но водещ в погрешна посока. В Лятната академия обаче, наистина се усеща, че думите са изпълнени със съдържание. Освен с младите таланти, дошли от близо и далеч, да уплътняват ваканционното си време, преподавателите насочват и родителите. А пък те при всички случаи си вършат добре работата, поне на този етап. В това ни убеждава официалният представител на 10-годишните хлапета. Той се казва Иван, с изключително зряло отношението му към парите.
Предстоят финалните дейности по изграждането на детска площадка в петричкото село Коларово по проект „Обитатели на кестеновите гори“, финансиран по Националната програма „Чиста околна среда-2024“. Идейното предложение е на кмета на селото Евгени Мицков, чиято цел е съоръжението да допринесе за по-добра визия на входа и изхода на селото, особено..
Младите планинари от Петрич и техните ръководители имат пореден повод за гордост, благодарение на една много добра новина, с която посрещнаха началото на новата 2025 г. Проектът „Петрич без граници“ беше избран за финансиране след кандидатстване в екологична инициатива на една от големите търговски вериги в България. Целта на проекта е да се..
Винарни от Долината на Струма обявяват Дни на отворените врати. Общо 15 винарни от селата Хърсово, Зорница, Плоски, Генерал Тодоров, Капатово и други, където традиционно се отглеждат лозя, ще посрещнат своите гости в дните от 14 до 16 февруари. Събитието е посветено на празника на лозарите и винарите свети Трифон Зарезан. По време на празника..
Темата е добре позната за сръбската политика. От поне два века насам. Това понятие е измислено от Илия Гарашанин още през 19-ти век с неговото „Начертание“. Тогава започва да се развива и идеята за македонизма. Целта е откъсването на българите от Северозапада и присъединяването им към други народи. Шопите са част от българското етнографско землище...
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..