Израснал в домове за сираци, два пъти осиновяван, но и два пъти изоставян от американските си осиновители, които все пак му дават фамилията си, 33 - годишният днес Бойко Гренце е посветил живота си на бездомните кучета. И понеже, не може да подслони у дома си всички кучета, с които го среща животът, а те са стотици, решава да създаде Център за пребиваване на временно пострадали животни „Оскар и Лора“- Благоевград, който се намира в бившите кравеферми край благоевградското село Зелен дол. Това се случва преди повече от 15 години.
А, дотогава, животът му преминава в сиропиталища – първо пребивава Дома са сираци в Благоевград, където е изоставен от майка му, след това е преместен в Дома в село Петрово.
„Аз съм изоставен от майка ми, Камелия се казва, жива е, познаваме се. С добри намерения съм към родителите ми, не ги упреквам, че са ме изоставили, явно така са решили или така ги е накарал животът, всеки си решава, как да продължи напред в живота си“ – споделя Бойко Гренцке.
Спомня си, че първият опит за осиновяване от американско семейство е когато е бил само на три години, тогава получава и американската си фамилия - от Бойко Камелов Петров, става Бойко Роджър Гренцке. Но, осиновяването реално не се случва. По житейския си път обаче, среща добри хора, благодарение на които, днес е образован, добър и отговорен млад човек, с кауза в живота – да помага на бездомните кучета.
Директорът на Дома за деца лишени от родителска грижа в Благоевград Евгения Йорданова, е един от тези добри хора, на които Бойко е благодарен за грижите, възпитанието и отношението.
„Тя ни направи такива добри хора и съм благодарен на такива хора като нея, защото, те ни направиха да сме такива добри хора. Въобще, съм благодарен на всички учители, които са били в Дома, че те са ме направили такъв добър човек“ – споделя още Бойко.
Благодарение пак на добрите хора, той създава Център за временно пребиваване на пострадали животни „Оскар и Лора“, който се намира край благоевградското село Зелен дол. В момента там се обгрижват около 80 кучета, всичките са обезпаразитени, ваксинирани и нахранени. Целта е да бъдат осиновени, като от началото на годината досега, 30 бездомни животни са намерили нови стопани, повечето чужденци. Всяка сутрин, Бойко целува животните, които го посрещат в Приюта и признава, че това е обичта, която осмисля живота му.
„Ако бях осиновен в Америка, сега аз нямаше да знам, че България съществува и може би нямаше да бъда този добър човек, отдаден на тази кауза“ - признава още Бойко Гренцке, който споделя, че е щастлив човек, благодарение именно на нелеката си съдба. Не поддържа контакти с американското семейство Гренцке, но ако има възможност да се свърже с тях, би искал да ги покани да дойдат в България и да видят с какво се занимава, ако може да бъдат приятели и те да помагат за неговата кауза.
Подробностите можете да чуете в интервюто на Биляна Славчева с Бойко Гренцке:
Голямата мечта на Бойко Гренцке е да изгради още един Център за бездомните животни, който да бъде към учредената миналата година Фондация „Център Оскар и Лора-2019“. Приютът ще се намира в землището на благоевградското село Логодаж, където има закупен парцел. Предстои да бъдат изградени помещения за животните – клетки, навеси, ограда, сондаж за водопровод и помещения за майки с малки кученца. Бойко се надява догодина Центърът да бъде готов, затова приканва всички, които биха могли да му помогнат да го направят, като се свържат с него на Фейсбук страницата на Фондация „Център Оскар и Лора-2019“ или на Центъра за временно пребиваване на пострадали животни „Оскар и Лора“ – Благоевград.
„Благодаря на всички, че до момента, заради Вашата подкрепа, съм такъв добър човек и продължаваме да се борим напред. Защото, животът за всеки е ценен и всеки ден трябва да благодарим на Господ, че сме живи и здрави, че сме станали от леглото и сме се събудили“ – коментира още Бойко Гренцке.
Под светлините на рампата – така определихме радиосрещата с актрисата от Благоевград Лили Сучева, която играе роля в най-новия български филм „Терапия“, с премиера в кината след броени дни. Тя играе в различни постановки и в ДТ “Никола Вапцаров”, и Народния театър „Иван Вазов”, Театър "Българската армия". Признава, че напоследък повече..
Преди 13 години Черниче придоби титлата „Първото евросело в България“. Тогава с финансиране по ЕП „Развитие на селските райони“ изцяло е реновирана инфраструктурата на селото. „През всичките тези години ние сме се стремили да поддържаме имиджа и доброто име на селото, да надграждаме и да получаваме всичко това, от което имаме нужда, за да бъдем не..
На 30 януари предстои премиерата на първия български православен игрален филм "Не затваряй очи“. Неговата реализация е с изричната писмена благословия на Светия Синод на Българската православна църква, като екранизацията е по едноименната книга на писателя Мартин Ралчевски. Режисьор на лентата е Николай Егерман, а в нея участват плеяда от..
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..