Волейболистите на ЦСКА записаха втори успех в Първата осмица на Суперлигата, след като надделяха като домакини над „Пирин“ (Разлог) с 3:1 гейма (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) в отложен мач от пети кръг, изигран в зала "Васил Симов". Воденият от Александър Попов тим е предпоследен, седми в таблицата с 6 точки , разложани остават на последната осма позиция с 1 точка (8 поражения).
Играчите на ЦСКА имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и бяха по-стабилни в елементите във важните моменти. Волейболистите от Югозапада имаха своите силни моменти, но не удържаха темпото, за да стигнат до нещо повече от гейм. Столичани бяха доминиращи от самото начало, като плавно увеличаваха преднината си. Атаката бе ключовият елемент за успеха на "армейците", като главни действащи лица бяха младите Георги Татаров и Димитър Димитров.
Възходящата линия на домакините продължи и в следващия гейм, но допуснаха повече непредизвикани грешки в сравнение с противника. Това ,обаче ,не бе от значение за развоя на частта, затворена с комфортна преднина. „Пирин“/Разлог/ показа съвсем различно лице в следващите минути, като пое напълно инициативата. Пасивът се стопи и това окрили в известна степен състезателите на Северин Димитров.До средата на решителния гостите бяха водещи. До 19-та точка интригата бе жива, но след това „Пирин“ започна да грешат и ЦСКА се възползва от това. Столичните волейболисти се мобилизираха и не срещнаха проблеми до края.
Най-резултатен за победителите очаквано бе Димитър Димитров със страхотните 37 точки (3 блокади). Георги Татаров добави 11 точки (2 блокади). За съперника Александър Симеонов с 15 точки, 13 точки реализира Благовест Катранджиев (1 блокада).
В следващия 10-ти „Пирин“ има възможно най-трудното домакинство-в Разлог му гостува „Хебър“/Пазарджик/-лидер във временното класиране.
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..