В предаването „Арена“ от 21.02.2021 г. в минутите за масовия спорт, гостува благоевградчанката Мариана Грозданова. Тя е типична бизнесдама, ежедневно има куп делови ангажименти, цени времето си. Но много добре знае, че за да издържи на високото темпо, трябва да бъде в добра форма – като физика и психика.
Повече от 15 години в свободното си време активно играе тенис, а зимните месеци не се разделя със ските.
„Спортът е начин да докажеш себе ски, не е само адреналин. Ти се пробваш колко можеш, преди да стартираш, примерно, на една стръмна писта. Често можете да ме видите в Банско, ако имам по-малко време – на „Картала“, отскачам и до Боровец. Знам възможностите си, никога не се надценявам. Ски спортът е най-травматичният, на пистата трябва да пазиш не само себеси, а и другите. Толерантността, за съжаление, не е най-силната черта на алпийските скиори. Но когато съм на ските, това си е велико удоволствие. Предпочитам по-дългите дистанции, гигантския слалом.
Ще бъда откровена: обожавам тениса. Играя в една от аматьорските лиги. Тренирам много редовно, участвам в турнири 7-8 пъти годишно, случвало се е и в 10 турнира. Нашето тенис общество е задружно, макар всеки на корта да показва своя характер. Има хора, които излизат единствено с мисълта да победят, заредени са с много хъс или, направо казано, със спортна злоба. При мен не е така. Не, че не гоня победата в даден мач. Ако ми се получи играта, става страхотно, велико удоволствие е .
Не приемам оправдания от мои приятели, че нямат време за спорт, били много заети, имали проблеми. Та кой няма проблеми? Но спортът е най-добрият начин да освободиш напрежението, пък и да се погрижиш за здравето си. А иначе и в спорта всеки прави толкова, колкото може. Важното е да ме у достатъчно.
Аз не мога без спорта, без тениса и ските“, категорична е Мариана Грозданова.
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..