В една от залите на Спортния интернат в Благоевград завърши финалният турнир в група „Б“ от държавното първенство за юноши до 18 години. След вчерашните си победи с по 3:0 гейма срещу съставите на „Самоков“ и Софийски университет“, днес волейболен клуб „Благоевград“ надигра в четиригеймов мач отбора на „Пирдоп“ с 3:1 и с пълен актив от 9 точки се класира за следващата фаза-квалификациите в Пловдив.Заедно с него напред продължава и вторият от мачовете в Благоевград-тимът на Софийски университет.
Васил Тасков, старши треньор на волейболен клуб „Благоевград“,оцени като равностойна борбата в групата и превъзходството в някои елементи на първите два отбора,продължаващи в надпреварата. Според Тасков ВК „Благоевград“, който по обективни причини засега създава състезатели само до юноши старша възраст,би могъл да състави 80% от отбор,който с успех да играе във Висшата волейболна мъжка лига. В Благоевград вече се правиха два неуспешни опита за създаване на мъжки волейболен тим,очаква се спонсор, който да направи волейболната мечта реалност.Базата за подобно намерение я има, но трябва и финансиране.
Деси Николова,която има блестяща кариера като разпределител в женския национален волейболен отбор и силни години на клубно ниво у нас и в чужбина,вложи много нерви и темперамент в мачовете на водения от нея тим на Софийски университет в Благоевград. Нейните състезатели тренират еднократно, като поставят образованието като своя цел №1. Но затова пък са в полезрението на треньорите на останалите столични отбори-Левски, ЦСКА, Славия… Според Деси Николова спортът и в частност волейбола , особено сега-в условията на продължаваща втора година пандемия, гарантира здраве , социален контакт и самочувствие-три елемента, създаващи основата за личния стабилитет.
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..