На 9 ноември Алек Кирев ще представи новия си албум „Гравитация“. Той е вторият в неговата самостоятелна музикална кариера. Първият му албум „Да или не“ е издаден през 2018 година и бележи както началото на соловите му изяви, така също и края на група „Немо“ – банда, на която Алек е двигател и която просъществува над 10 години. През годините Алек опитва различни стилове – от гръндж, през брит рок, инди, стига дори до поп. Назад във времето дори участва в едно по-фънки начинание заедно с Ангел Дюлгеров.
Неговото желание, обаче, винаги е било писането на авторска музика и това, което той създава като песни, е една смесица от всички тези интереси. Може би затова за повечето хора е трудно да го класифицират стилово.
„Гравитация“ е продължение на този тренд – да създава музика, така както той я усеща, черпейки похвати от стиловете и музикантите, които харесва. За него това е един път на самопознание, което е „приказка без край“. За разлика от първия албум, където аранжиментът е изцяло негов, по този работят заедно с Георги Станев. Спойката между двамата е светкавична – отнема точно „една песен време“, за да се „напаснат“ един към друг. А тази песен е „Тишина“. Гого много бързо усеща посоката и уникалността, която всяка от песните носи.
Албумът носи името на една от песните в него. Това заглавие представя желанието музиката и текстовете да фокусират вниманието на хората. Но също така, несъзнателно, се оказва препратка към миналото на Гого с една от най-интересните български групи „Gravity Co“.
Дизайнът на обложката е дело на Ясен Григоров – режисьорът на видеата към песните “Северна звезда”, „Мечти“, „Вече зная“ и “Ден като всеки друг”. Песните неизбежно са вдъхновени и свързани с живота на техния създател. Един трънлив път, който е оставил своите белези, но все още излъчва радост и цветове (името на още една песен от албума), а музиката е тази, която претворява опита и го превръща в универсално послание.
Специален гост на премиерата ще бъде Методи Кръстев от “No More Many More”.
Алек Кирев може да чуете в звуковия файл.
Баку - столицата на Азербайджан бе домакин на най-голямата годишна конференция за климатичните промени – КОП 29, в която участваха над 66 000 делегати от 200 държави . За втора поредна година България имаше собствен павилион и бе представена с официална делегация от 72-ма души, начело с президента Румен Радев. Определените дати за..
Милена Димитрова е авторитетен журналист, с редица престижни награди, в това число и международни, с научни интереси в областта на журналистиката, писател. В нейната професионална биография са още работа в европейски институции и в държавната администрация. В момента тя е част от екипа на вицепрезидента. Милена Димитрова е председател и на..
Община Трън планира поскъпване на таксата за битови отпадъци за 2025 година. Както и досега, ставката ще се определя пропорционално върху данъчната оценка на съответния деклариран имот, а увеличението, което предлага администрацията, е с 2 промила. Така таксата ще стане 7 промила. Според общинското ръководство, въпреки увеличението,..
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..