Музикант, фотограф, педагог, земеделец, шофьор на такси. Всичко това е благоевградчанинът Васил Янкулски с артистичен псевдоним Васиел. От 6-годишен се занимава с музика. Свири на четири музикални инструмента – акордеон, тамбура, валдхорн, пиано, а петият е на път да овладее. Това е арабски инструмент – каба кеменче, подобен на нашата гъдулка.
Завършил е Средно сержантско военно музикално училище „Маестро Георги Атанасов“ в София, което вече не съществува. Твърди, че това училище му дало много, защото базата е от най-добрите преподаватели. По-късно завършил Начална училищна педагогика в ЮЗУ със специалност „Музика“.
През 2015 година издава първия си диск. „Хората на изкуството трябва да оставим нещо като култура.Дарбата, която ми е дадена, трябва да я раздавам“, категоричен е Васиел.
Има зад гърба си няколко концерта, в които съчетава освен музика, поезия, танц и визуализации. За Васиел е важно един музикант да има база, но най-вече е важно да има талант, който да развива и хуманно отношение между хората.
В днешния ден го натъжава отношението между хората. Иска всеки да има респект към другия и да знае, че в него има частица от Бога.
Като авантюра определя заминаването си за чужбина, наложило му се да работи какво ли не, но най-важното бил контактът с различни хора. „Българите, които не знаят езика на съответната държава, визирам Германия, няма смисъл да ходят. Би трябвало да имат образование, да работят по специалността си. Иначе рискуват да работят непривлекателна работа за минимални пари“, уточни за Радио Благоевград Васил Янкулски.
Категоричен е, че всеки трябва да търси причините в себе си и да се променя. „Нещата в световен мащаб не вървят добре и затова причината е вътре в нас. Не можем да променяме хората, можем да променим себе си и отношението към хората“, твърди музикантът.
Как се е развил животът му и защо се налага сега да кара такси в интервюто на Ива Сеизова:
Кати, Мити, Петя, Калина и Никол, малките журналисти от школата по журналистика и медийно отразяване към Центъра за личностно и творческо развитие на децата в Благоевград бяха гости в предаването „Неделя у дома“, където разказаха какво е за тях журналистиката. „Мен ме влече телевизията, защото искам да ме видят всички. Целият свят“, сподели..
Музейна работилница, посветена на Баба Марта, отваря врати от 24 до 27 февруари в красивата сграда на Историческия музей в Петрич. Инициативата се провежда за втора поредна година, очаква се интересът към нея да бъде още по-голям от миналогодишния, тъй като заложените дейности в работилницата ще бъдат надградени. „Ще посрещнем дечицата с..
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..