Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Илко Семерджиев: Освобождаването на зам.-министрите не е саботаж към новото правителство

Илко Семерджиев
Снимка: БГНЕС

„Начинът, по който беше формирано правителството е доста необичаен и в този смисъл е трудно да се прогнозира каква ще бъде неговата устойчивост.“ Това каза за Радио Благоевград д-р Илко Семерджиев, бивш министър на здравеопазването.

По думите му има голяма дебалансираност на представителите в кабинета „Денков-Габриел“.

„Всички видяхме, че ПП–ДБ проявиха претенции към цялата власт, с което показват, че очевидно са готови да носят цялата отговорност, но според мен са неопитни политици и тази отговорност няма да им понесе.“

Илко Семерджиев коментира и темата с освободените зам.-министри от служебното правителство на Гълъб Донев. Според Семерджиев, твърденията, че това е саботаж показват, че новите министри нямат кадри, за да формират екипите си. 

 “Това е нормална управленска практика, а не саботаж или чистка. Зам.-министрите са част от политическия кабинет. В повечето случаи, те сами подават заявлението си за освобождаване, като знак за коректност към новите управляващи и техните екипи.“



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Банско пред старта на зимния сезон

Целият бранш вече е в последните фази на подготовка за зимния сезон. Това каза за Радио Благоевград Малин Бистрин, председател на Съюза на туристическия бизнес в Банско.  „ Резервациите за зимния сезон са в две фази, като първата е през ранната есен, когато се записват  основно чуждестранните туристи и фенове на Банско. Те правят своите..

публикувано на 14.11.24 в 16:33

Подписка от 200 души и писма до десетки институции заради безводието в село Стоб

Подписка от над 200 души, писма до десетки институции и срещи с отговорните лица е направила заради безводието в село Стоб Венцислава Венчова. „Проблемът с липсата на вода в селото не е от вчера, а е от десетки години и все още решение на проблема няма, а напротив, нещата се задълбочават, защото не само през лятото, но и сега, през зимния..

публикувано на 14.11.24 в 14:45

Божидар Балевски: Биткойн се превърна в център на пазарната активност

Завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом след президентските избори в САЩ даде силен тласък на криптопазара. Само за няколко дни цената на биткойн се е повишила рязко и в момента  заема първа позиция по пазарна капитализация. „Щатитe обявиха, че ще изградят така наречения биткойн стратегически резерв. Това означава, че правителството на САЩ..

публикувано на 14.11.24 в 11:05

Картини върху коприна

В рубриката „Старите нови занаяти“ по традиция представяме творци, които използват креативността си и дарбите, за да възродят и дадат нов облик на стар занаят. В миналото техниката на рисуването върху коприна се е наричало батик и започва още в Китай. След това се пренася в Япония, Централна Азия, Средният Изток и Индия – това е пътят на..

публикувано на 13.11.24 в 14:32

Може ли Шекспир да ни говори смислено в наши дни?

Може ли Шекспир да ни говори смислено в наши дни, така че да го разберем и по-често да посягаме към неговите текстове? Оказва се, че е възможно и точно това ни доказват студентите от Катедрата по германистика и романистика в ЮЗУ „Неофит Рилски“. Ивана Стойчева, София Лазарова, Димитър Ников и техните преподаватели д-р Елена Калъпсъзова и д-р Яна..

публикувано на 13.11.24 в 11:46
Д-р Пламен Димитров

Негласуващите в България: активната сила, която политиците пропускат

Д-р Пламен Димитров, психолог и изследовател, представи задълбочен поглед към профила на негласуващите български граждани. Според тематично и многопластово изследване, проведено от екип психолози сред над 1200 души, една четвърт от негласуващите са успешни и социално активни личности. Какво ги отблъсква и какви са възможностите за мобилизиране на тази..

публикувано на 13.11.24 в 10:26
Румен Гълъбинов

Финансови стратегии след изборите: постижим ли е дефицит от 3%

Проектът за бюджет 2025 – какви мерки предвижда правителството за постигане на дефицит от 3% и как ще се отразят те на икономиката и ежедневието ни? От увеличението на осигуровките и възможността за връщане на стандартния ДДС, до новите данъци върху свръхпечалбите на банките – какви са плюсовете и минусите на тези предложения? Коментар по тези въпроси..

публикувано на 13.11.24 в 10:19