Как можем да превърнем старите, овехтели книги в произведения на изкуството – това ни показаха днес в благоевградската Регионална библиотека „Димитър Талев“. Инициативата бе на техни колеги от читалище „Христо Ботев“ в гр. Рила.
Всеки един от нас в определен момент се е чудил какво да прави с остарелите екземпляри на дадена книга. Дали защото е попълнил библиотеката си с нови, модерни издания от същия автор, или пък просто е решил да почисти ученическото бюро на детето си от неизпозваемите учебници.
В обществените библиотеки също се сблъскват с подобен проблем. Какво се случва с отчислените книги – превръщаме ги в наслада за очите и душата, разказва Соня Първанова, от читалищната библиотека в гр. Рила. Тя е сред инициаторите на проекта, който се финансира чрез Национален фонд „Култура“.
Гостуването на уникалните книжни произведения на изкуството е организирано от Катя Недева и нейните колеги, от благоевградската Регионална библиотека. Тя не крие удоволствието си от досега с всеки един екземпляр, превърнал се по своему в шедьовър на въображението.
Сред първите зрители на днешната нестандартна, модернистична изложба, бяха потребителите на Дневния център „Светлина“ в Благоевград. Те самите изработват предмети от различни природни материали, като част от терапията им, разказва социалният работник Снежана Ангелова.
На 22 ноември, по случай Деня на адвокатурата, адвокат Борис Харизанов от Петрич, член на Адвокатската колегия в Благоевград, гостува в ефира на Радио Благоевград. В разговора той подчерта ключовата роля на адвокатите в правосъдната система и значението на тяхната професия за обществото. "Днес е денят, в който всички ние, гражданите на страната, трябва..
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..