За 13-та поредна година България ще се включи в международната инициатива Седмица на брака. Тя ще се проведе от 7 до 14 февруари с амбицията отново да обедини обществените усилия както за насърчаване на брака и семейството, така и за подпомагане на двойките по пътя им към изграждане на успешен брак. „В брака ние израстваме, ние се променяме, ние се учим на много неща: на грижа, на търпение, на прошка“, подчерта в интервю за Радио Благоевград Михаела Джоргова, координатор на екипа на Седмицата на брака в България.
Тя съобщи, че е обявен конкурсът, предхождащ седмицата на брака. Въпросът тази година е „На какво ме учи връзката с моята половинка?“ „В лично съобщение на Фейсбук страницата на Седмица на брака, всеки от съпрузите, но в едно общо съобщение, трябва да сподели в 2 до 4 изречения на какво го учи връзката с неговата половинка; да прибавят обща снимка; своите имената и от колко години са женени“, посочи условията за участие в конкурса Михаела Джоргова. Наградите са две за две семейства: едноседмична почивка в Гърция и безплатно участие в семейния семинар на 13-то издание на Седмицата на брака. Историята, събрала най-много харесвания във Фейсбук страницата на Седмица на брака ще донесе наградата за едно семейство, а второто ще бъде определено от жури в състав: Мария Гроздева, олимпийска шампионка по стрелба, Владо Николов, бивш олимпийски шампион и капитан на националния отбор по волейбол, Стоян Георгиев – семеен терапевт, председател на Асоциацията за интензивно семейно консултиране.
Краен срок за изпращане на историите е 20.00 часа на 8 февруари 2024 година. Победителите ще бъдат официално обявени на 13 февруари 2024 година на Фейсбук страницата на Седмица на брака. Там можете да откриете и пълната информация както за конкурса, така и за инициативите по време на Седмицата на брака. (https://www.brak.bg).
Цялото интервю с Михаела Джоргова чуйте в звуковия файл.
Мащабът и темпото на действията, които трябва да предприеме Европа, за да смекчи негативните ефекти от климатичните промени като не допусне изостряне на социалните неравенства, са безпрецедентни. Това се посочва в новия доклад на WWF „Справедливият път напред“, който очертава спешната необходимост от преход към нисковъглеродно бъдеще и устойчива..
Доброто е заразно - вдъхновяващата история на един доброволец. Милан Благоев е на 25 години, роден в Симитли. През 2022 завършва семестриално специалността „Педагогика на изобразителното изкуство“, с отличен успех. Същата година прави и своята първа самостоятелна изложба. Учи по програма “Еразъм +” в Университета за чуждестранни студенти в..
Според официалната статистика, в България 61.4% от отпадъците от опаковки се оползотворяват . В същото време в половината български общини нивата на рециклиране на пластмаса, метал, хартия и стъкло са под 10%. Тези и още проблеми с официалните данни относно управлението на битовите отпадъци разкрива нов анализ на екологичното сдружение „За..
На трети ноември „Clean & Green Gotse Delchev“ провежда поредната доброволческа инициатива: поход и мини маратон през гората от град Гоце Делчев до село Лъжница и обратно. „ Една от целите е да се обединим повече хора в каузата за опазването на природата “, каза за Радио Благоевград Георги Златинов - един от създателите на „Clean & Green Gotse..
Броени дни остават до началото на XVII Национален студентски фестивал на изкуствата, организиран от студентите на Факултета по изкуствата на Югозападния университет „Неофит Рилски“. Студентите от катедрите „Музика“, „Изобразително изкуство“, „Хореография“, „Културология“, „Телевизионно, театрално и киноизкуство“ подготвят..
Учениците от 12-ти „А“ клас на СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“ действително могат да се нарекат млади будители. Те са патриоти, обичат родината си и при тях Хелоуин претърпя пълното си фиаско, защото абитуриентите не уважават чуждите празници. Значимостта на делото на будителите, както и темата за съвременните българи, достойни да се нарекат..
Стартира тригодишният проект - „Да подкрепим твореца“ на пернишката фондация „П.У.Л.С.“. Той е насочен към децата, ползващи програмите за подкрепа на хора, пострадали от насилие към организацията, както и техните родители. Ще бъдат обхавнати над 100 деца от Перник и региона, преживели насилие в семейството или в училище и около 20..