20 фотоси разказват вълнуващата история на Парка за мечки край Белица са експонирани в Европейския парламент в Брюксел. Фотоизложбата под надслов „Спасените: 20 години история“ ще бъде открита тази вечер от 18 ч., като идеята е да бъде разказана впечатляващата еволюция и мисия на мечото селище, управлявано съвместно от Фондация „Четири лапи“ и Фондация „Бриджит Бардо“.
Експозиция може да бъде разгледана от всички посетители, гости и работещи в европарламента до петък на обяд, 22 март.
„Вълнуваме се много екипът на Фондация „Четири лапи“ и ръководството на Парка за мечки, защото такава изложба се случва за първи път за „Четири лапи“ като международна фондация, защото това за нас е доста голям успех и постижение. Това е много повече от една изложба и повод за гордост. Това за нас е призив за обществено действие и подкана към публиката за по-голяма колективна отговорност към всички живи същества“, съобщи за Радио Благоевград Деница Славова от отдел Комуникации на Фондация „Четири лапи“.
Изложбата показва тежкото минало на мечките, но и тяхното спасение и е символично доказателство, че съвместните усилия на гражданското общество и различните институции, на отделните индивиди, реално могат да помогнат за изграждането на един свят, изпълнен със състрадание и съпричастност към животните, към който „Четири лапи“ се стреми и иска да работи.
„Неслучайно, европейските избори са тази година, надявам се да привлечем внимание и към нашите теми, надявам се да успеем. Очакваме на официалното откриване да присъстват представители на Европейския парламент, колегите от Фондация „Бриджит Бардо“, представители от град Белица. От Белица до Брюксел разказваме историята на Парка за мечки“, допълни Деница Славова.
Фотоизложбата ще бъде показана и на различни места в България. В момента Паркът за мечки е затворен за посетителите, защото мечките продължават да спят зимен сън. Най-вероятно ще бъде отворен по традиция на 1 април, но всичко зависи от метеорологичната обстановка. В момента обитателите на мечото селище са 17, като през тези 20 години там са били спасени много животни.
През тази година в Парка за мечки край Белица предстоят да се случат много нови неща, повечето от които ще имат образователна насоченост.
Подробностите можете да чуете в интервюто на Биляна Славчева с Деница Славова:
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..