Топлата вода е едно от най-важните средства за хидратиране и прочистване на организма. Дори през лятото топлата вода върши чудеса.
Здравните специалисти препоръчват сутрин на гладно да се изпие чаша топла вода. А през деня лекарите препоръчват да се приемат от 11 до 16 чаши вода в зависимост от начина на живот и нуждите на тялото.
Древната индийска наука за здраве и дълголетие Аюрведа препоръчва водата да не се пие студена, а топла, погрешно е да се смята, че студената вода е добър начин за хидратиране и разхлаждане.
Студената вода нарушава храносмилането, може да доведе до болки в гърлото, забавя ритъма на сърцето, възпрепятства хидратирането в горещите дни, свива кръвоносните съдове, отслабва имунната система.
Топлата вода помага за отпускане на запушените синуси и дори за облекчаване на синусово главоболие, облекчава възпалението, причинено от натрупване на слуз. Чаят например осигурява бързо, трайно облекчение от хрема, кашлица, възпалено гърло и умора.
Пиенето на топла вода подпомага функциите на храносмилателната система. Тъй като водата се движи през стомаха и червата, тялото е по-способно да елиминира отпадъците. Тъй като пиенето на топла вода подобрява функциите на централната нервна система, това ще повлияе и на нивата на стрес.
Въпреки че няма категорични доказателства за ползите от пиенето на топла вода в това отношение, приемът на повече вода като цяло може да помогне за защита на бъбреците, като разрежда отпадъчните материали в кръвта, пояснява още БГНЕС. Хидратирането е важно в борбата с възпалението, поддържане на ставите и дори превенцията на подагра.
Доц. д-р Васил Трайков дм е началник на Отделението по инвазивна електрофизиология и кардиостимулация в Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ „Токуда“.От 2017 г. до 2020 г. е член на Комисията за научни документи към Европейската асоциация по аритмии. От 2020 г. е член на Комисията за Националните дружества на Европейската асоциация по аритмии. Член е на..
54 жени на възраст от 40 до 50 години са направили от началото на месеца безплатни профилактични прегледи за ранно откриване на рак на гърдата в кюстендилската болница, съобщават от здравното заведение. При около 40% от случаите са установени различни проблеми. Има рискови групи пациенти, при които се налагат по-чести прегледи: жени с фамилна..
Безплатни медицински прегледи за туберкулоза ще бъдат извършвани от 24 до 28 март в Специализирана болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания – Благоевград (Тубдиспансер). Кампанията, която е под мотото „Заедно срещу туберколозата – прегледай се днес за здраве утре“, има за цел ранно откриване на заболяването у пациентите и..
В съвремието ни е факт, че все повече млади хора страдат от Тиреоидит на Хашимото. В предаването „Здравен компас“ на БНР-Радио Благоевград заболяването коментира д-р Мария Калинкова – лекар-специалист по ендокринология и болести на обмяната в Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ „Токуда“. Характеристики, симптоми „Това заболяване..
Неизбежна е смяната на поколения лекари – искаме да обезпечим болницата с млади кадри. Началото на април ще бъде открито ремонтираното отделение по трансфузионна хематология - Кръвен център. МБАЛ-Благоевград бележи ръст във финансово отношение в сравнение със средствата от 2023 година. С над 2500 са се увеличи пациентите през 2024-та,..
МБАЛ-Благоевград стартира дарителска инициатива за събиране на средства за бронхоскоп, необходим за пациенти в отделението по реанимация и интензивно лечение. Необходимата сума е 16 800 лева. „Това е последен модел ендоскопска апаратура, която дава възможност в реално време да се огледат дихателните пътища. Да се диагностицира..
Лекари от Индия ще специализират в МБАЛ „Рахила Ангелова” в Перник. Под ръководството на наставници те ще практикуват в детско отделение, отделението по неврология и Първо вътрешно отделение. Практиката да се назначават чужденци не е новост за болницата в Перник, каза директорът Емил Ненков. При встъпването си в длъжност той е заварил лекари от Турция,..