За себе си Алеона де Кама казва: Аз съм едно момиче, което следва мечтите си. А момичетата с мечти се превръщат в жени с визия. Така и все още не знам дали вече мога да се нарека жена или все още съм момичето с мечтите, а може би сменям тези роли постоянно и така ще продължи до края.
Алеона де Кама, както безброй читатели я знаят, или просто прекрасната Магдалена, която не спира да създава вълшебни книги с перото си. Някои от тях са приказни, други те просълзяват, трети те карат да настръхнеш, но едно е сигурно - не оставя никого безразличен. А докато подрежда хаоса от думи, лека-полека тя пренарежда както своите собствени, така и ценностите на читателите й. За любовта. За връзките. За красотата. И за онова, което ни е най-скъпо: нашето истинско Аз.
Алеона е автор на книгите, превърнали се в истински бестселъри на българския пазар "Страст за живот", "Избирам теб, Любов", "Сила за приемане", Танцуващата с вятъра и водата", а вече е факт и петата й книга, поставяща началото на една запленяваща трилогия „Циганката“, с подзаглавието „Пътят към отговорността“.
„Циганката“ е петата книга, която пускам на пазара, но в интерес на истината, тя се роди като концепция и идея след първата ми книга, така че е много чакана от мен лично, с много голямо желание я написах. Докато писах първата част, си дадох сметка, че това е нещо много по-голямо от това, което би могло да се побере в една книга и реших, че ще пусна тази концепция като трилогия“, разказва авторката пред Радио Благоевград.
Както и в останалите книги, така и в „Циганката“, основната нишка, която води Алеона е любовта.
„Циганката“ е една книга с много нюанси и дълбочина. Сюжетът започва в днешно време, но същевременно се развива и в миналото, заложена е и концепцията за преражданията и минали животи. Оказва се, че главната героиня Ая е живяла също и в друга епоха, под името Керана. Съдбите им се допълват, за да подредят възприятията на една объркана жена днес, нуждаеща се от по-голям смисъл.
„Аз самата докато я писах, минавах през много различни състояния и вярвам, че съм успяла да го пресъздам в самата книга“, споделя Алеона де Кама, като допълва, че на моменти, пишейки книгата, дори тя самата се е изненадвала как се развива сюжетът и какви емоции успява да разчовърка в собствената си душа.
Срещата на Ая с млада циганка преобръща всичко в нея, само за да преоткрие себе си, да осмисли грешките си и да намери онова, което би могло да я направи цяла.
Психологическите романи, които обича да създава Алеона де Кама, тя разглежда като един собствен път на изследване, защото не са плод на един напълно изчистен сюжет, а са един процес, форма на медитация за самата авторка.
„Всеки следващ път се изненадвам по колко по-различен начин мога да човъркам в себе си, за да излезе този сюжет, който излиза всеки път. Може би онова, което ме провокира най-вече, е любопитството ми за всички пластове, с които се покрива човека и за огромното разнообразие, което представлява светът, защото всеки един от нас в същината си е едно и също, но сме толкова различни като представяне в света и най-вече от обстоятелствата, в които се намираме. Именно това прави красотата и тези всички завързвания, които отново ни провокират да търсим решения, изчиствания, изкристализирания, така че нещото, което най-много ме провокира, е самата човешка природа и това как ще преминем през светлото, през тъмното, през онези големи нужди като любовта и всички тези теми, които толкова много обичам да изследвам“, разказва пред Радио Благоевград Алеона де Кама.
Целият разговор на Ваня Бахчиванова с авторката Алеона де Кама чуйте в прикаченото интервю.
Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..
Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..
Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..
Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..
България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в Лисабон. Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..
Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..
1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България. А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..