Абсолютна лъжа е, че броят на засадените дървета отговаря на броя на премахнатите, както твърди община Бургас. В това е категорична Ваня Георгиева, която живее на ул. „Левски“. Според нея, броят на новозасадените дървета е три пъти по-малък от този преди реконструкцията на улицата. Това се доказва и с бърза проверка в google maps.
"Преди ремонта на улицата имаше около 60 дървета, сега се не повече от 20-25. Хубаво е да бъдат подменяни с нови, те ще се развият, ще правят сянка, но бройката им е изключително малка. Би следвало като най-добър град за живеене да имаме и повече зеленина в него, а той се превръща в бетонен град."
В отговора на община Бургас се казва, че "на определени места, където в момента има паркинг ограничители, е невъзможно засаждането на дървета, тъй като има изградена или налична подземна инфраструктура."
Според живущите на ул. "Левски" на тротоарите не е изграждана подземна инфраструктура и на много места дърветата могат да служат за ограничители срещу паркирането:
"Вместо ограничителните колчета, които се намират пред магазини, заведения, спокойно биха могли да се засадят дървета, които ще играят същата роля на ограничаващи качването на автомобили на тротоара. По време на ремонта, основно беше подменяна канализацията, в средата на пътното платно. На тротоарите няма промяна в подземната инфраструктура и не разбирам каква е причината да не засадят същият брой дървета".
От писмото от пресцентъра на община Бургас допълват, че "към момента се следи за развитието на растителността, полагат се необходимите за това грижи."
Ваня Георгиева не смята така:
"Лично аз не съм забелязала никой да полага такива грижи. Дърветата нито са поливани, нито са окопавани. Около голяма част от тях има израснала трева. Има няколко изсъхнали и болни дървета. Има и две счупени. Те не са заменени с нови, а болните не се пръскат срещу вредители. Няма полагане на грижа за младите дървета."
След отговора от пресцентъра на община Бургас, живеещите на улица „Левски“ смятат да запознаят лично кмета Димитър Николов със ситуацията там.
Подробностите в звуковия файл:
Работещи в бургаското образование ще бъдат отличени за високи професионални заслуги през учебната година днес. Събитието е от 13.00 часа в конгресния център. Поводът е предстоящият 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност. 97 педагози, работили активно и успешно от детски..
Няма да се изграждат ветрогенератори в Черно море – това е уверението, което представители на рибарския и туристическия бранш са получили от държавната администрация на среща в Министерството на земеделието. Срещата бе инициирана заради опасения около приетия на 8 май Закон за енергията от възобновяеми източници. „Може би за първи път..
Нестинарски игри в Странджа ще има на 3 юни. Това потвърдиха от нестинарската общност пред БНР-Бургас. Никой обаче от практикуващите ритуала не пожела за коментира официално забраната на Сливенския митрополит Арсений нестинарските игри да започват от православен храм и да се насят иконите на светците Константин и Елена. Общината не влиза в спор с..
Населените места в община Болярово вече се надпреварват за отличието „Най-приветливо и чисто село“ – инициатива, организирана от общинската администрация, която цели да стимулира грижата за местната среда и активното участие на жителите в поддържането на добър облик на селата. Конкурсът е разделен в две категории – за кметства и за кметски..
Община Несебър започна реализацията на проект „Иновативни здравно-социални услуги в община Несебър“ по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021–2027, съфинансиран от Европейския съюз. Целта е да се подобри достъпът до здравно-социални грижи за самотноживеещи възрастни хора и лица с увреждания, които не могат да се обслужват сами. Ключов..
Фотоизложбата „Морски пазители: Истории за есетри и рибари“ бе открита днес до Часовника в центъра на Бургас. Тя акцентира върху критичните предизвикателства пред Черноморските страни, свързани с опазването kd морското биоразнообразие. Нейни организатори са фондациите „Опазване на биоразнообразието в България“ и „За нашето море“...
Забрана нестинарските игри да започват от православен храм, издаде Сливенския митрополит Арсений по повод празника „Св.св. Константин и Елена“, при който се преминава през жарава с боси крака, а танцуващите носят иконата на двамата светци. Нестинарството се практикува в основно странджанските села, които попадат в територията на Сливенска епархия...
На 21 май православната църква почита паметта на светите равноапостолни царе Константин и Елена. В Странджа този ден се свързва с нестинарските игри,..
Центърът за психично здраве „Проф. д-р Иван Темков“ в Бургас вече е собственост на Общината. Това съобщи кметът Димитър Николов по време на днешната..
Пожар засегна почивна станция "Велинград" в местността "Косата" край Поморие. Изгорели са пет бунгала, разположени на брега на морето, съобщиха от Община..