Срокът за предложения към бюджета на Несебър изтече днес. Седмица дадоха от местната администрация, ако жителите на общината искат да направят допълнения.
Проектобюджетът на Община Несебър ще колкото и миналогодишният - малко над 65 милиона лева, показа справка на БНР-Бургас. Срокът за предложения за него изтича днес. Приходната му част е като през 2020 г. - 65 200 000 лв. Близо 50 милиона са планираните собствени приходи. Над 12 са заделени за капиталови разходи. Общината планира да получи европейско финансиране от 7.5 милиона лева. Някои от проектите са разширение на Детската градина „Слънце“, реконструкция на улици в Стария град, както и продължаване на проекта за рибарското пристанище на северната буна. Администрацията е заложила за проектиране през тази година редица обекти. Сред тях са консервация и реставрация на църквите „Св. Св. Архангели Михаил и Гавраил“ и „Христос Пантократор“, както и на двете вятърни мелници. За самия Несебър ще се проектират разширение на гробищния парк; общински център за изследване на флората и фауната, заедно с ботанически и природонаучен музей; пристройка на детската градина „Моряче“ и други. В „Слънчев бряг“ ще се изготвят документи за улици и осветление, разширение на част от ул. „Първа“ и паркинги по нея. Проекти за инфраструктура ще се изготвят и за Обзор и Равда, както и за някои от селата.
До края на седмицата в Созопол събират становища и предложения за техния бюджет. Той ще бъде представен в YouTube на 27 януари, в сряда. Документите за него са качени на 15 януари на страницата на общината. Общата му рамка е малко над 23 милиона лева. Над 14 милиона са планираните местни приходи, близо 13 - разходите за дейности в общината. През тази година Созопол ще трябва да върне близо милион и половина от заема от централния бюджет, над 2 милиона от досегашните си кредити.
Какво е заложено в него? С малко над 700 000 лв. се предвижда рехабилитация на част от ул. „Републиканска“ и още няколко участъка в Созопол, основното финансиране е от Програмата за развитие на селските райони. Над половин милион лева европари ще влязат за проекта за съществуващото рибарско пристанище в Созопол, а над 350 000 - за патронажна грижа и програмата за топъл обяд. Със собствени средства ще бъде завършен ремонта на пътя Росен - Атия, ще се изгради дъждовна канализация по ул. „Републиканска“ в Созопол и ще се ремонтира участъкът, ще се доизгради канализация в Равадиново. 100 000 лв. са заложени за проектиране и изграждане на автогара в Черноморец. В първоначалния вариант на капиталовата програма е заложен и четвърт милион лева за изграждане на подземни контейнери в Созопол.
В Приморско общественото обсъждане на бюджета ще е присъствено, насрочено е за 4 февруари, а документът е качен на страницата на администрацията.
В сряда, на 27 януари, ще бъде гласуван проектобюджетът на Община Малко Търново. Заседанието на местния съвет е от 15 ч.
Присъствено ще е и общественото обсъждане на проектобюджетът на Карнобат. То е насрочено за петък, 29 януари, от 15 ч., в заседателната зала. Проектът е качен на страницата на общината.
Кметовете на крайграничните общини Болярово, Елхово и Тополовград са на официална визита в Република Турция. На Кръгла маса, организирана по проект на УниБИТ на тема: “Задълбоченото влияние на демографските процеси в пограничните райони върху националната сигурност и съответните предизвикателства, пред които се изправят общностите, живеещи в рамките на..
Хранителни пакети на деца в риск предостави БЧК - Ямбол в съответствие със Стратегията на Български Червен кръст за подкрепа на най-уязвимите групи от населението на територията на община Болярово. Коледни пакети получиха деца в детските градини на пограничната община и от учебните заведения в село Стефан Караджово и Болярово. „Това е поредната помощ..
Кметовете на Болярово, Елхово и Тополовград се включиха в кръгла маса в Одрин с фокус върху демографските процеси в пограничните райони и отражението им върху националната сигурност и социално-икономическите въпроси. Участниците поставиха акцент върху миграционните потоци и промените в населението и тяхното въздействие върху стабилността в..
Инициативата на Министерството на външните работи за улично изкуство „България – по-красива в НАТО“ е част от Националната програма за отбелязване на 20-ата годишнина от членството на страната ни Алианса. Бургас стана третият град от общо петте, които са част от проекта. На крайбрежната алея бе открити арт графит изобразяващ бял гълъб като символ..
Огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в сливенското село Жельо войвода. Резултатите са лабораторно потвърдени и животните подлежат на евтаназия. Областният управител Чавдар Божурски разпореди около огнището на заразата да бъде създадена три километрова защитна зона и десет километрова надзорна зона, в която влизат осем населени..
Жители на Каблешково ще защитят правото си на референдум срещу изграждането на каменна кариера с мирен протест на 5 декември пред Бургаския административен съд. За тогава е насрочено заседание по искането на областния управител Мария Нейкова за спиране решението на общинския съвет в Поморие за провеждане на референдума. Оспорват провеждането на..
Бургас ще е домакин на кулинарния фестивал „Вкусните гозби на Странджа”. Той ще се проведе на 7 декември, събота, от 12:00 часа в Етнографския музей в Бургас. Кулинарен фестивал "Вкусните гозби на Странджа" в Бургас се организира от Кулинарните фестивали на България и Регионален исторически музей - Бургас. На фестивала хората ще имат възможност да..
Жители на Каблешково ще защитят правото си на референдум срещу изграждането на каменна кариера с мирен протест на 5 декември пред Бургаския административен..
Огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в сливенското село Жельо войвода. Резултатите са лабораторно потвърдени и животните подлежат на..
Площад „Св.св. Кирил и Методий” в Поморие ще бъде затворен за движение на превозни средства от 29 ноември /петък/ до 2 декември. През това време той..