Завърши 13-то издание на регата "Черноморец Бургас"

С тържествено награждаване на победителите бе закрито 13-то издание на регатата „Черноморец Бургас“. Тази година в състезанието имаше и международно участие. Сборният отбор от Украйна се включи в гонките и спечели много от призовите места.

В клас „Оптимист“ класирането е както следва:

„Оптимист“ момичета младша възраст:

1-во място Зарая Цонкова – Ветроходен клуб „Христов“;

2-ро място Александра Георгиева – ОМСК „Циклон Поморие“;

3-то място Никол Бургазлиева – ОМСК „Циклон Поморие“.

„Оптимист“ момичета старша възраст:

1-во място Вероника Кичикова – Яхтклуб „Черноморец Бургас“;

2-ро място Дениз МАнолова - Яхтклуб „Черноморец Бургас“;

3-то място Адриана Петкова – СК „Черно море Бриз“.

„Оптимист“ момчета младша възраст:

1-во място Борислав Николов – Яхтклуб „ПОРТ Варна”

2-ро място Симеон Христов - Ветроходен клуб „Христов;

3-то място Иван Карчев – Яхтклуб „Порт Бургас“;

„Оптимист“ момчета старша възраст:

1-во място Васил Манев - Яхтклуб „ПОРТ Варна”;

2-ро място Георги Кескинов – МСК „Сереко“ Царево;

3-то масто Иван Найденов - Яхтклуб „Порт Бургас“.

2-ро място Семен Кшасхохяна – Украйна;

3-то място Савелий Иванин – СК „Черно море Бриз“.

Клас Лазер 4.7 момчета под 18 години:

1-во място Бойдар Рукхлин – Украйна;

2-ро място Михаил Берберов - Яхтклуб „ПОРТ Варна”

3-то място Давид Бинев- Яхтклуб „Порт Бургас“.

Клас 420:

1-во място Мавродиев-Ценова - СК „Черно море Бриз“;

2-ро място Саръстов-Гарев - Яхтклуб „Порт Бургас“;

3-то място Димитров-Баев – Морски клуб „Балчик“.

Клас 470:

1-во място Младенов-Нанков - Яхтклуб „ПОРТ Варна”;

2-ро място Балджиев-Петков - ЦСЯК СФ;

3-то място Николов- Дросев - Яхтклуб „Черноморец Бургас“.

Клас „Фин“:

1-во място Анастас Петров – ОВК „Несебър“;

2-ро място Стоил Стоилов - ЯСК „НЕСЕБЪР“;

3-то място Георги Боев - СК „Черно море Бриз“.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Плувен маратон и десетки спортове ще предложи „Царево спортува“

„Царево спортува“ е инициативата, която за поредна година цели да заинтригува и раздвижи жителите и гостите на общината. В тридневното спортно събитие, тази година са предвидени демонстрации по мини голф, йога, аква зумба, каланетика, както и велообиколка на региона. Но гвоздеят на програмата е плувен маратон край бреговете на Царево. Той ще се..

публикувано на 08.07.24 в 17:56

Бургазлията Стоян Копривленски е новият шампион на K-1 World Max в Япония

Бургаският боец Стоян Копривленски е новият шампион на K-1 World Max в категория до 70 кг. П рестижният кикбокс турнир се проведе в Токио, Япония.   В първия си за деня мач Копривленски победи легендата на К -1 Буакау. Във втората си среща българинът се изправи срещу бразилския шампион по муайтай Рафаел Силва и също извоюва победа.   На финала той..

публикувано на 07.07.24 в 16:32

В Бургас стартира турнирът "Футболни звезди на България"

Стартира турнирът "Футболни звезди на България" като финалните срещи ще са в неделя. Ще има мачове за децата родени 2014, 2015, 2017 и 2018 г. Двубоите ще се играят на Спортен Комплекс "Звездичка Арена" , "Диалог Арена" и игрищата в Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Представителите от бургаска област са "Звездичка", "Нефтохимик", "Бургас спорт",..

публикувано на 05.07.24 в 14:51

Втори ден от осминафиналите на Евро 2024

Два мача от програмата на Европейското първенство по футбол предстоят днес.  Англия излиза срещу Словакия от 19 часа. Националният тим на Англия е един от фаворитите за спечелване на Евро 2024, въпреки че до момента не убеждава с представянето си. Съставът на Словакия пък е една от приятните изненади на надпреварата и иска да продължи да пише..

публикувано на 30.06.24 в 09:48

Състезателките по водна топка на „Черноморец“ с шампионска титла

Състезателният сезон във водната топка за жени до 17 г. завърши с шампионска титла за Бургас. Спечелиха я състезателките на СКВТ „Черноморец“. Във финалните плейофи възпитаничките на треньорите Петър Йонов и Валентин Мартинов играха за златото, след като по-рано в мачовете от Държавното първенство си извоюваха това право с поредица от победи. В..

публикувано на 28.06.24 в 13:16

В Сливен се провежда международният турнир по акробатика „Стефка Спасова“

Второто издание на Международния турнир по акробатика за купата „Стефка Спасова“се провежда в Сливен.  Турнирът е посветен на голямата сливенска състезателка и треньор Стефка Спасова. Тя е първият световен шампион по акробатика заедно с Калинка Лечева при двойките за жени, които на световното в Москва през 1974 г. стават първи и печелят златото...

публикувано на 28.06.24 в 09:06

Ясни са осминафиналите на Евро 2024

Турция победи Чехия с 2:1 в последен мач от Група "F" на Евро 2024. Успехът класира турците за осминафиналите като втори в групата с 6 точки, докато чехите останаха на последната позиция с една точки и отпаднаха от надпреварата.  Двубоят в Хамбург предложи много емоции на зрителите, а въпреки героичната си игра чехите, които играха с 10 души от..

публикувано на 27.06.24 в 08:33