Ваксинацията е най-сигурният начин, с най-нисък процент риск да получим имунитет срещу COVID 19. Мнението е на бургаския лекар д-р Пламен Панайотов. Според него пандемията и високия брой починали пациенти изискват да се направят някои компромиси с правата на човека.
Според д-р Панайотов ние сме в състояние на война – война, обявена от вируса на нашето здраве и нашия живот.
„И на война всички мерки са правилни, които водят до ограничаване на заразата и на броя на починалите пациенти. Лекарите са малко, медицинските сестри са малко. Легла например ще се намерят, но това не е хотел. Кой ще го лекува? Еми, ще се направят някои компромиси с правата на човека. Пандемията изисква всеки от нас да направи компромиси и да направи максималното, за да можем да спрем тази зараза“
Общопрактикуващият лекар е убеден, че за засилване темпа на ваксинацията много важен е личния пример.
„Такъв може да даде шефът на фирмата или пък колеги, които са в близък контакт. Призовавам всеки да се фокусира върху най-важните неща – това са живота и здравето“
Д-р Пламен Панайотов бе първият бургаски лекар, получил награда за направени най-много ваксинации срещу коронавирус. По думите му въвеждането на зелените сертификати е дало тласък на ваксинацията. В кабинета му се предпочитат еднодозовите ваксини, но се поставят и от другите видове.
Повече чуйте в звуковия файл:Повечето лични лекари работят без медицински сестри, съобщи д-р Петко Желязков председател на регионалното сдружение на общопрактикуващите лекари в Бургас. Хроничен е недостигът на здравни работници, категоричен е той. Приходите по Здравна каса не позволяват осигуряването на нормална заплата за медицински сестри, посочи д-р Петко Желязков:..
С приближаването на лятото и физически дейности на открито, с продължително излагане на слънчева светлина, се повишава рискът от слънчево изгаряне, увреждане на кожата и развитие на рак на кожата. Ракът на кожата е 17-тото най-често срещано онкологично заболяване в света и 14-ият най-често срещан рак при мъжете и при жените, сочат..
Районната прокуратура в Ямбол се самосезира по случая с 34- годишната родилка, която загуби бебето си при раждане. Разпоредена е проверка в частната болница „Св. Йоан Рилски“, най- рано след месец ще стане ясно дали ще бъдат повдигнати обвинения. В частната болница, където 34- годишната Елка Колева, загуби детето си при настъпили усложнения по..
Изпълнителната агенция "Медицински надзор" ще извърши извънредни проверки в многопрофилната болница "Св. Йоан Рилски" в Ямбол и университетската болница в Стара Загора, където в момента е настанена 33 годишна родилка от Ямбол, загубила бебето си при раждане в понеделник. В Ямбол родилка се нуждае от кръвопреливане Както БНР съобщи, състоянието..
Тестовете на Националната здравно-информационна система да се извършват в почивните дни или в извънработно време, настояват фармацевти от Ямбол. Тестването днес е довело до проблеми във всички аптеки при изпълнението на електронните рецепти. Проблемът към момента е отстранен, но рискът остава, уточни Константин Попов, магистър-фармацевт от Ямбол и..
По-малко лични лекари, повече проблеми, свързани с дигитализацията. Тази равносметка направи д-р Петко Желязков - председател на регионалното сдружение на общопрактикуващите лекари в Бургас в деня на здравния работник. Джипитата намаляват, а средната им възраст, която в момента е 55 години, се увеличава, посочи д-р Желязков:..
В Бургас бяха отличени лекари и медицински специалисти, работещи по общинските програми, насочени към детското здраве. Поводът е Световният ден на здравето и здравния работник. Ресорният зам.-кмет Михаил Ненов подчерта при откриването на церемонията, че всеки един от наградените е допринесъл по един или друг начин да се реализират..
Повечето лични лекари работят без медицински сестри, съобщи д-р Петко Желязков председател на регионалното сдружение на общопрактикуващите лекари в..