След дебютната книга на Боян Боев „Сайбиевата невеста“, той си спечели много читатели, които бяха заинтригувани от стила му на писане, вдъхновен от творчеството на Елин Пелин и Йордан Йовков. Книгата с разкази "Двайсет гроша" е най-новото заглавие на младия автор.
Една от литературните срещи на писателя беше в Айтос, където той представи романа си "Последна молитва" и "Двайсет гроша". Там той бе посрещнат с голям ентусиазъм и вълнуващото представление на Танцова школа „Тиара“, които представиха връзката на двама от героите в "Последна молитва". Младият автор разказа за със сюжетните линии, процеса на писане, усъвършенстването му като писател и за любимите му герои в сборника му с разкази "Двайсет гроша". Боян Боев споделя още:
"Двайсет гроша" съдържа разказите, които съм писал през последните 5 години, публикувани са и в моя блог, и във Фейсбук страницата ми, затова реших, че е време да получат почетно място в хартиено издание. Доста от разказите са изцяло написани по реални случки, а друга част са пречупени през моята призма. Например разказът ми "Калина", който е по действителен случай. По принцип си обичам всички герои, но наистина има някои, които са ми много на сърце. В момента нова книга не пиша, но смятам да се върна към един мой стар роман, който бях започнал още преди "Сайбиевата невеста". Той може би ще се появи като продължение към "Последна молитва". Но все пак трябва да го пренапиша, а процесът е дълъг и труден. Работното заглавие на това бъдещо продължение е "Кафез за души", а разказът ми "Яна" може да получи и представление на сцена."
Боян Боев разказва и за трудностите докато е писал "Последна молитва". "За едни 6-7 седмици бях изпаднал в творческа дупка, от която мислех, че няма да мога да изляза. Но в един момент просто всичко си дойде на мястото и успях да завърша романа", споделя младият автор.
Може да чуете повече в звуковия файл:
Над 6500 кукери, мечкари, сурвакари, бабугери, старци, русалии, сурати, джамалари, джоламари, рогацари, клопòтарци ще огласят с 54 876 хлопки, благословии и наричания на 1 и 2 март парка на Ямбол. Маскарадни групи от всички региони на България и много участници от чужбина се включват в 26-ото издание на Международния маскараден фестивал „Кукерландия“,..
Кукери от групите „Тарфалии“ и „Каваклии“ гонят днес злото и наричат за здраве, берекет и плодородна година в кв. Долно Езерово. След като обиколят къщите, те ще се съберат в 17:00 часа, в центъра на квартала, където двете групи заедно ще изпълнят ритуала ”заораване” и "засяване". За поредна година бургаската кукерска група ,,Каваклии" попадна..
Празникът Трифон Зарезан събра край боляровското село Стефан Караджово лозари и винопроизводители от региона. Най-характерният сорт грозде за района е мавруд, а най-отглежданият сорт от миналото до наши дни е алжирката. На ритуала по зарязване на лозята присъства и областният управител на Ямбол Николай Костадинов. За поредна година Иван..
Музикално-поетичният спектакъл "Споделени дълбини" по стихове на бургаски автори ще бъде представен на 14 февруари от 19 часа в Дома на НХК. Изданието, посветено на Свети Валентин, е със специалното участие на Тони Димитрова, която ще изпее песента "Помниш ли?" по текст на Яна Вълчева и музика на Иван Гогов. Песента вече гони 1 милион гледания в..
Ирина Флорин гостува в Бургас с концерт на 14 февруари, Деня на св. Валентин. Певицата ще зарадва почитателите си със своите емблематични песни и характерен глас. Тя ще създаде романтична и уютна атмосфера в клуб "Модерен театър". Флорин ще представи и последния си проект - „Магия“, който ще бъде изпълнен на живо за първи път през публика...
В Деня на влюбените и на виното - 14 февруари Държавната опера в Бургас ще предложи на публиката си концерт под надслов „Едит Пиаф – песента на любовта“. В програмата ще бъде съчетано творчеството на Едит Пиаф и на Шарл Азнавур. Искаме това да е бенефис за френската певица, защото тази година се чества 110 години от нейното рождение, съобщи..
Кукери от групите „Тарфалии“ и „Каваклии“ гонят днес злото и наричат за здраве, берекет и плодородна година в кв. Долно Езерово. След като обиколят..
Над 6500 кукери, мечкари, сурвакари, бабугери, старци, русалии, сурати, джамалари, джоламари, рогацари, клопòтарци ще огласят с 54 876 хлопки, благословии..