Интересът към образованието в чужбина се връща след периода на ковид пандемията, а все повече зрелостници се ориентират към паралелно кандидатстване в две държави. Тенденциите очерта изложението „Световно образование“, което се провежда днес в Бургас.
Над 15% е ръста в търсенето на възможности за продължаване на образованието в чужбина спрямо предната годината отбелязва Николай Христанов, координатор проект "Световно образование":
"Най-често комбинациите са Нидерландия, която в момента е водеща с Великобритания или с Белгия или Италия. Разбира се, Германия и Австрия са сред държавите, които предлагат качествено образование и към които има интерес сред кандидатите. Има, безспорно, ръст към висше образование в Италия като там основно икономика, архитектура, медицина, дизайн специалности са сред търсените. От този ръст част отива и към Белгия, която става по-популярна дестинация напоследък след Брекзит."
Водеща в избора е специалността, след което идват дестинациите, таксите и настаняването, посочват учениците от бургаските гимназии, които се включиха в събитието. Сред посетителите на изложението са група ученици от Професионалната гимназия по компютърно програмиране и иновации в Бургас, които търсят специалности в чужбина, свързани с развитието на технологиите. Проверяват възможностите за обучение в Нидерландия-смятат, че образователните програми са добри, а необходимите финанси приемливи.
Иван Бързев посочва: "Едно от най-важните неща, които ни дава гимназията, е основата и като знания, но и дисциплината как да учим, така че където и да отидем да положим нужните усилия, за да се справим. Най-важното е не да те приемат в университет, а да завършиш университета."
Форумът в „Приморец“ продължава до 17 часа.
90 ученици от сливенски училища избраха да бъдат неЗависими чрез спорта. Инициативата се реализира в партньорство между Главна дирекция "Национална полиция“ и Съюза на пивоварите в България, в рамките на която се провеждат кампании срещу зависимостите сред децата под 18-годишна възраст под наслов "Спортът е по-добрият начин децата да..
Един различен училищен празник. Така се нарича инициативата на ОУ „Васил Априлов“ в Бургас по повод 66-годишнината от създаването на образователната институция. Организаторите са младежите от ученическия съвет. Родители, учители и деца ще се включат в празника, който ще се проведе днес от 9 часа и ще продължи през целия ден...
Директорът на Търговската гимназия в Бургас и дългогодишен общественик Павел Чепов бе отличен в категорията „Учител или училище“ в рамките на националната инициатива „Рицар на книгата“, организирана от Асоциация „Българска книга“. Церемонията се състоя в литературен клуб „Перото“ в София по повод Международния ден на книгата и авторското право...
Проектът CARBOAEROSOL, ръководен от доц. д-р Елена Христова от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), с партньорството на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ , бе награден днес от председателя на ИС на Фонд “ Научни изследвания “, като проект с изключително висока научна стойност и реализация. Целта му бе да..
Ученици от Професионалната гимназия по транспорт в Бургас се отличи по време на тестовото състезание с водородно задвижвани автомобили Hydrogen Grand Prix, което се проведе в София. Надпреварата е част от подготовката за националния финал, който ще се състои в Бургас на 31 май. Състезанието цели да насърчи интереса на младежите към иновативни и..
По-добри условията на труд и заплащане в учебните заведения са договорени в анекса на Колективния трудов договор в сферата на образованието, който бе подписан от кмета Димитър Николов и представители на учителските синдикати в Бургас, съобщават от общината. Според новия документ индивидуалните основни работни заплати на педагогическите..
Около 400 са децата, които посещават неделното училище в бургаския храм „Св. Николай Чудотворец“ в ж.к. „Меден рудник“ . Това посочи отец Емилиан, свещеник в църковния комплекс, който е единственият по рода си в страната. Защо на децата е нужна подготовка по „Вероизповедание“? По какъв начин става тяхното обучение? „Към всеки..
Директорът на Търговската гимназия в Бургас и дългогодишен общественик Павел Чепов бе отличен в категорията „Учител или училище“ в рамките на националната..
Проектът CARBOAEROSOL, ръководен от доц. д-р Елена Христова от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), с партньорството на Бургаския..
Един различен училищен празник. Така се нарича инициативата на ОУ „Васил Априлов“ в Бургас по повод 66-годишнината от създаването на..