Подражанието и следването на различни идоли не е феномен на днешното съвремие. Това коментира в предаването „Без направление“ съуправителят на кабинет „Психолози 7“ Ваня Чечева. Модерните времена просто дават лесна възможност за това днес и мнозина инфлуенсъри стават модел на подражание, посочи тя:
„И най-податливи на това с имитирането, с идола, с подражанието, са децата. А тези деца, които са били изключително критикувани за собственото си поведение, за начина, по който изглеждат, от своите родители или от обкръжаващата ги среда, естествено – при тях е много по-голямо желанието да приличат на тези, които ги дават по телевизията. А с днешна дата – на тези, които съществуват в Instagram, TikTok, YouTube”, посочи психологът.
Опасности има и за двете страни, пояснява Ваня Чечева.
„И едните, и другите не могат да живеят без телефони. Техният живот е изцяло обвързан, зависим от мрежата и от това какво се случва в телефоните. При инфлуенсърите – да те дават на показ, откриват завесата и на приятелския си кръг и на семейната си среда. Но не това ги оголва. Те са голи, когато не са в телефона си. Същото оголване се случва и с подрастващите, че когато не следват своите идоли и не са наясно, не са в крак с това какво те слагат в Instagram, имат преживяване за празнота и скука“, добави Ваня Чечева.
Опасното е, когато инфлуенсърите нямат ценз и квалификация, а дават категорични съвети и насоки на хора, които са с, все още, крехка психика.
Цялото интервю с нея можете да чуете в прикачения файл.
И още по темата за психичното здраве. Липсата на човеколюбие в напрегнатото ежедневие, поемането на вербална или физическа агресия най-често водят сензитивните хора в кабинетите на психотерапевтите. До такава професионална помощ стигат все по-често бургазлии, които са осъзнали, че имат нужда от подкрепа и изслушване. Това обясни за БНР Бургас..
От 1 април Здравната каса ще контролира в реално време издаването на електронни рецепти и изпълнението им в аптеките, съобщиха от институцията. Това означава, че Касата ще проверява достоверността на рецепта в момента на предписването ѝ и така пациентът няма да бъде връщан от аптека заради сгрешени данни в нея, обясниха за БНР от Българския..
Тежкото ежедневие, проблемите, стресът, както и употребата на упойващи вещества влияят негативно върху психичното здраве. Това каза за общественото радио д-р Георги Гребенаров, от Центъра за психично здраве в Бургас. Поводът е зачестилите инциденти с психично болни хора и какво трябва да се промени в грижата за тези пациенти. "Самото..
Изкуствен интелект, разработен от бургаски учени ще помага на лекарите при диагностиката на различни заболявания. Проектът, по който работят в Университет „Проф. Д-р Асен Златаров“ в Бургас е насочен към биоинформатиката, поясни проф. д-р Сотир Сотиров. Вече е готов алгоритъм за разпознаване на пневмония при децата, а в момента се работи и върху..
Във връзка нарастващите случаи на пациенти с усложнения след постaвяне на бутолинов токсин, от БЛС пишат до медиите, ботулиновият токсин е лекарствен продукт, който се използва по лекарско предписание и се поставя от лекар в регистрирано лечебно заведение. Увеличава се броят на жените, пострадали след поставяне на ботулинов токсин Апелираме..
УМБАЛ Бургас приключи изпълнението на два проекта за ремонтни дейности, които подобряват условията за пациентите и персонала. Болницата вече черпи енергия от слънцето и спестява от разходите за топло- и електроенергия. Това е възможно чрез изпълнение на проект за енергийна ефективност, финансиран от Министерството на здравеопазването. Общата стойност..
Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на естетическа медицина Нели Георгиева - жените със симптоми вече са 15 или 16. Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботулинов токсин Увеличават се хоспитализираните жени с проблеми след..
И още по темата за психичното здраве. Липсата на човеколюбие в напрегнатото ежедневие, поемането на вербална или физическа агресия най-често водят..