Областният управител на Бургас,кметовете на южното Черноморие подписаха меморандум за сътрудничество за осигуряване на допълнителни медицински грижи с министрите на здравеопазването и туризма
С постановление на Министерския съвет се взе решение да бъде разкрит в Приморско филиал за спешна медицинска помощ. Така ще се отговори на потребностите от осигуряване на спешната медицинска помощ в района.
Кметът на Община Приморско д-р Германов обяви, че с това решение на Министерски съвет, което е факт след активното съдействие на областния управител проф. Нейкова, Приморско намери решение на проблем, който съществува повече от десетилетие. В продължение на взетото решение днес в Министерството на здравеопазването беше подписан Меморандум за сътрудничество за подсигуряване на допълнителни медицински екипи по Южното Черноморие. Това се осъществи по инициатива на министъра на здравеопазването д-р Асен Меджидиев и министъра на туризма Илин Димитров.
На официалната церемония присъстваха още областният управител на област Бургас проф. Мария Нейкова, кметовете на общините Приморско - д-р Димитър Германов, на Царево - Георги Лапчев, на Созопол - Тихомир Янакиев, директорът на УМБАЛСМ "Пирогов" -д-р Валентин Димитров и директорът на РЗИ -Бургас д-р Георги Паздеров.
Целта е с допълнителни екипи да се гарантира още по-адекватното оказване на медицинска помощ на туристите и българските граждани през натоварения летен сезон, като по този начин се отговори на очакванията на туристите, които предпочитат да пътуват до курорти, в които има добри условия, спокойствие и сигурност, в това число и медицинска услуга на високо ниво.
Към момента за осигуряването на спешната помощ по южното Черноморие са разкрити филиали в градовете Царево и Созопол. За да се съкрати времето за пристигане на линейките, Филиалът за спешна медицинска помощ в Приморско, който беше разкрит на трети май, с решение на Министерски съвет, ще разполага с два екипа – един мобилен и един стационарен, който ще работи целогодишно и денонощно.
Изкуствен интелект, разработен от бургаски учени ще помага на лекарите при диагностиката на различни заболявания. Проектът, по който работят в Университет „Проф. Д-р Асен Златаров“ в Бургас е насочен към биоинформатиката, поясни проф. д-р Сотир Сотиров. Вече е готов алгоритъм за разпознаване на пневмония при децата, а в момента се работи и върху..
Във връзка нарастващите случаи на пациенти с усложнения след постaвяне на бутолинов токсин, от БЛС пишат до медиите, ботулиновият токсин е лекарствен продукт, който се използва по лекарско предписание и се поставя от лекар в регистрирано лечебно заведение. Увеличава се броят на жените, пострадали след поставяне на ботокс Апелираме преди да..
УМБАЛ Бургас приключи изпълнението на два проекта за ремонтни дейности, които подобряват условията за пациентите и персонала. Болницата вече черпи енергия от слънцето и спестява от разходите за топло- и електроенергия. Това е възможно чрез изпълнение на проект за енергийна ефективност, финансиран от Министерството на здравеопазването. Общата стойност..
Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на естетическа медицина Нели Георгиева - жените със симптоми вече са 15 или 16. Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботокс Увеличават се хоспитализираните жени с проблеми след инжектиране..
Спад на заболяемостта от грип и остри респираторни инфекции в Бургаска област за последната седмица отчитат от Регионалната здравна инспекция. Според д-р Мирослава Киселкова - директор Дирекция "Надзор на заразните заболявания" в РЗИ пикът на грипа в региона вече е минал и няма нужда от допълнителни мерки. „326 са регистрираните случаи..
В Сливенска област от днес до 11 февруари включително е обявена грипна епидемия. Най-засегнатите от вируса са децата до 14 годишна възраст. Учениците в три от общините на Сливенска област Нова Загора, Котел и Твърдица от днес преминават в електронно обучение. Само в община Сливен учениците са във ваканция до 5-ти включително, след като кметът..
В болниците в Сливенска област има достатъчно легла и няма натиск върху здравната система, коментира за БНР д-р Даниела Калева, директор на дирекция „Контрол на заразните заболявания“ към РЗИ Сливен във връзка с обявената грипна епидемия в областта от 3 до 11 февруари. До края на тази седмица се очаква нарастване на епидемичните нива и за това мерките..
Спад на заболяемостта от грип и остри респираторни инфекции в Бургаска област за последната седмица отчитат от Регионалната здравна инспекция...
В Сливенска област от днес до 11 февруари включително е обявена грипна епидемия. Най-засегнатите от вируса са децата до 14 годишна възраст. Учениците в три..
Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на..