Общинските съветници ще гласуват днес вариант за делба на имота на т.нар. „Дупка“ на площад „Тройката“ в Бургас. Повече от 30 години теренът е запустял и се водят дела. Квотите между собствениците вече са ясни, предстои да бъдат обособени самостоятелните имоти между тях. Община Бургас има най-голяма част от терена в размер на 10 989 кв. м. След нея са фирмата „Мариета“ ООД с 263,50 кв. м., „Музеум“ ООД с 250 кв.м., „Трандекс България“ ЕООД с 63.49 кв. м. и „Търговски дом“ ООД с 61 кв. м.
Вещите лица по делото са изработили заключение на комплексна съдебно –техническа експертиза и предлагат няколко варианта за делба и стойност на имота. Другите страни по делото също са заявили готовност за споразумение. От всички варианти те посочват, че най-подходящите за тях са два. Останалите включват точните по-малки размери на имотите им, разположени на по-централни места от целия терен, като площад „Тройката“. Едно от дружествата обаче посочва, че през годините е осъществяло не малко разходи по имота си и иска въпросната стойност да му бъде овъзмездена.
По информация на БНР- Бургас, единият от предпочитаните от дружествата варианти включва обособяването на четири имота по 500 кв. м. от страната на ул. „Сливница“ срещу СУ „Св.св. Кирил и Методий“. Единият от терените в размер на 900 кв. м., също отреден за комплексно обществено обслужване, се предвижда да е на ъгъла между ул. „Сливница“ и ул. „Славянска“, в района на площад „Баба Ганка“. Там ще бъде обособен и терен от 400 кв.м. за техническа инфраструктура. По-голямата част от 8326 кв. м. за обществено обслужване ще е в средата на имота с излаз към площад „Тройката“.
Вторият вариант включва четири имота по 500 кв. м. отново по ул. „Сливеница“, като един от тях ще е и до площад „Тройката“. Този вариант предвижда обособяването на един терен от 1400 кв. м. за комплексно обществено обслужване, 400 кв.м. за техническа инфраструктура и един от 7825 кв.м. за обществено обслужване. Според експертите, по-подходящо е имотите да са разпределени на места, където няма да се наруши настоящото градско пространство, а не на база старите им граници. Овъзмездяването на едно от дружествата може да стане с два терена от по 900 кв. м.
Заседанието, на което ще бъде разглеждано заключението на вещите лица е насрочено в Бургаския районен съд на 5 юли.
Последната трудова борса, организирана от бургаското бюро по труда, се състоя днес. Частни, общински и държавни фирми представиха възможностите за работа при тях. Близо 300 регистрирани безработни преминаха през залата в Международния младежки център в Меден рудник, 25 са работодателите, които предлагат около 240 свободни позиции, уточни директорът..
През следващите четири години България ще може да извършва годишен улов на калкан в размер на 82,5 тона, което е с 10% повече спрямо досегашното разрешено количество. Същата квота е определена и за Румъния, като до момента двете държави имаха разрешен улов по 75 тона годишно. Това стана ясно по време на 47-ата годишна среща на Генералната комисия по..
Не е нормално държавата да не знае какво се случва в "Лукойл Нефтохим". Това каза пред БНР бившият министър на икономиката и депутат от ПП-ДБ Богдан Богданов и обясни, че това е един от най-важните стратегически активи на страната в сферата на енергийната сигурност. Министерство на енергетиката няма информация за планирана продажба на "Лукойл..
Очакванията за ръст на немските туристи по Южното Черноморие това лято не са се оправдали, но ръст са отбелязали пазари като Великобритания и Скандинавия. Това съобщи в студиото на БНР-Бургас Христина Славова от Бургаската регионалната туристическа камара. Военният конфликт в Израел не се е отразил съществено на българския туризъм, каза още тя:..
Поредица от информационни срещи с жители организират общините Болярово, Елхово и Тополовград, за да се обсъдят нуждите, предизвикателствата и възможностите за развитие на рибарските и свързаните с тях дейности в региона. Те са по съвместен проект „Учредяване на Местна инициативна рибарска група (МИРГ) Болярово-Елхово-Тополовград", финансиран от..
Дъщерната компания на "Лукойл" "Литаско" (Litasco) отрече в публикувано днес прессъобщение да води преговори за продажба на българската рафинерия "Лукойл Нефтохим Бургас" на катарско-британски консорциум. Не е имало и комуникация с руските власти по въпроса, посочват от фирмата по повод медийни публикации, включително статия на в. "Файненшъл таймс"...
През 2023 г. средната годишна заплата на пълно работно време за работещите в ЕС е била 37 900 евро, което представлява увеличение от 6,5% спрямо 35 600 евро през 2022 г., показват данни на официалната европейска статистика Евростат. Сред страните от ЕС най-високата средна годишна заплата на пълен работен ден е отчетена в Люксембург (81 100 евро),..
Очакванията за ръст на немските туристи по Южното Черноморие това лято не са се оправдали, но ръст са отбелязали пазари като Великобритания и Скандинавия...
Последната трудова борса, организирана от бургаското бюро по труда, се състоя днес. Частни, общински и държавни фирми представиха възможностите за работа..
През следващите четири години България ще може да извършва годишен улов на калкан в размер на 82,5 тона, което е с 10% повече спрямо досегашното разрешено..