Германия и Австрия са най – предпочитаните държави за продължаване на обучението след завършване на средното образование от бургаските ученици. Освен на немски език, тези страни все повече предлагат и програми за обучение и на английски и не само за магистри, но и за бакалаври, съобщи Ели Тончева, специалист-консултант за образование в чужбина и управител на консултантска къща, която традиционно организира изложения с представители и лектори на престижни европейски университети , предлагащи интересни специалности, добри условия за квалификация и изгодни финансови условия:
„Тези страни се предпочитат, защото таксите за обучение за много ниски. Има административна семестриална такса, която в Австрия е 22 – 23 евро на семестър, а в Германия варира в зависимост от това , в която провинция се намирате. Максимумът, които плащат студентите е някъде под 500 евро на година.“
Според Тончева положителното е, че младите хора вече не се водят от модните тенденции в образованието, а се интересуват от учебни заведения, които биха им дали възможност да се развият в определена област, от която те се интересуват. Бизнес науките продължават да бъдат актуални, но има интерес и към медицина, архитектура, право, инженерни науки , биотехнологии и др.
Бъдещите кандидат-студенти и техните родители могат да научат подробности за разнообразието от бакалавърски и магистърски програми и в университети от Белгия, Нидерландия, Испания, Италия, България и Япония.
Изложението се провежда в хотел България и продължава днес до 16 часа.
повече може да чуете в звуковия файл:Преподаватели от Бургаския държавен университет взеха участие в 40 -тото образователно изложение БЕТТ (British Education Training and Technology Show) в Лондон. В неговите рамки се представят технологични иновации в образованието на всички нива. На българския щанд бургаският ВУЗ представя дейността на своята Педагогическа лаборатория по линия..
ДГ „Яна Лъскова“ в Несебър вече има модерен и многофункционален физкултурен салон, съобщават от общината. Кметът Николай Димитров се увери на място и инспектира новата зала. „Изключително съм щастлив, че за по-малко от две години това е второто голяма преобразяване на пространство в най-голямата ни детска градина. Заедно с приказния двор отвън,..
В Бургас ще се състои премиерата на сборника „Приобщаващо образование“. Книгата ще бъде представена от проф. Милен Замфиров, декан на Факултетът по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ), днес (23 януари 2025 г.) от 17:00 ч. в книжарницата на Софийския университет "Св. Климент Охридски" в Регионална библиотека "Пейо Яворов". Книгата..
От септември тази година Медицинският колеж на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ Бургас започва прием в специалност „Рентгенов лаборант“. Това съобщи на фейсбук страницата си кметът Димитър Николов. „Започваме с прием на първите 20 студенти, които ще стартират обучение в една от най-дефицитните специалности и това е чудесна новина за Бургас, за..
Трето място и две специални награди спечелиха отборите на Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации в Бургас и ОУ "А. Г. Коджакафалията". Те представиха за първи път България на Международната олимпиада по роботика IRO 2024/2025 в Бусан, Южна Корея. Нашите състезатели се изправиха пред конкуренция от над 3000 състезатели в..
Въвеждането на оценка за дисциплина на ученика не е правилно решение, смята Константин Янков, председател на бургаската структура на Синдиката на българските учители. Според него трябва да се търсят начини, за да се облекчи сега действащия механизъм за налагане на санкции. „Самата система е така измислена, че налагането на наказание да е..
През изминалата седмица АЕГ „Гео Милев“ – Бургас отбеляза за 54-ти път своя патронен празник и отчете постигнатото за изминалата 2024 г. За поредна година възпитаниците на половинвековното училище показаха високо ниво на знания и умения, организирайки активности в училищна среда и извън нея. Дейностите, които продължиха през целия ден, бяха разделени..