В Москва завърши вторият за тази година кръг консултации за разрешаване на сирийската криза. В тях участваха представители на правителството в Дамаск и на редица опозиционни групировки, действащи вътре в страната.
Диалогът няма алтернатива - това е основният извод, до който стигнаха представителите на властите в Дамаск и опозицията, които в продължение на няколко дни преговаряха в Москва. Като резултат беше постигнато съгласие по шест точки - за необходимостта от политическо решение, спиране на насилието, разрешаване на хуманитарната катастрофа, противодействие на тероризма, провеждане на демократични реформи и освобождаване на арестуваните.
Сирийската вътрешна опозиция излезе с документ, който призовава генералният секретар на ООН да инициира свикването на конференция Женева-3, която да помогне за реализирането на политическите решения от предишния форум в швейцарския град. Същевременно част от сирийските опозиционери са изразили мнение, че в момента по-актуална за страната е заплахата, идваща от терористичните организации като "Ислямска държава" и " Ан-Нусра", които контролират значителна част от територията на Сирия. Точно затова трябва да започне нормален диалог между опозиция и власт, смята Меис Креди - секретар на сирийския опозиционен "Комитет за национално демократично действие".
Русия, като домакин на срещата, приветства желанието на все повече опозиционни сирийски групировки да търсят обща политическа платформа за решаване на кризата в страната, заяви руският външен министър Сергей Лавров: „Нашата цел не е да подменим усилията за започването на официални преговори, а да подготвим условията тези преговори да бъдат максимално представителни и продуктивни. Женевското комюнике от 2012 година, което се възприема от всички като основа за урегулиране, изисква в диалога да бъде представен целият спектър на сирийското общество”, подчерта руският първи дипломат.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..