Много категорична медийна подкрепа предизвиква призивът на премиера Борисов да обявим война на джигитите по пътя. На първата си страница 24 ЧАСА, отразявайки церемонията по награждаването на "Достойните българи", извежда като акцент думите на министър-председателя за непримиримост на обществото и повече контрол от органите на реда. "Пет трупа след 2 бутилки мастика и бира" – така днешният МОНИТОР напомня за зверската катастрофа край Дупница, която предизвика реакцията на властта и обществото. Автомобилът-убиец се е движел и със 160 км/ч.
Другата водеща тема в днешния печат е повдигнатото обвинение от Софийската градска прокуратура на квесторите в КТБ Елена Костадинчев и Станислав Лютов. Във вестник ПРЕСА четем, че разследването срещу тях е за безстопанственост и предоговаряне на депозити. ТРУД припомня, че действията на прокуратурата са в резултат на съобщеното от премиера за договори с преференциална лихва, които незаконно са били променени с цел вложителите да получат парите си обратно.
Премирът Борисов свиква днес Съвета по сигурност, пише СТАНДАРТ, като се позовава на свои източници от Министерския съвет. Поводът за спешното заседание е ситуацията в съседна Македония.
Вестник СЕГА цитира данни на ЕВРОСТАТ, според които 3,4 милиона българи живеят на ръба на мизерията. В половината от домакинствата доходът на човек е под минималната работна заплата.
НОВИНАР съобщава за нов софтуер, който ще залавя данъкоплатци подали неверни декларации за доходите си. Софтуерът ще подпомага работата на Националното бюро по установяване на конфликт на интереси към Министерския съвет. Всеки месец новото антикорупционно бюро ще се отчита за работата си.
На първа страница на КАПИТАЛ ДЕЙЛИ четем, че слабото евро е задвижило износа на България. Само за първото тримесечие експортът е нараснал с 13% и то към ключовия за страната ни партньор – Евросъюза.
Като цитира заместник-председателя на Европейската комисия Кристалина Георгиева, вестник ДУМА поставя акцент върху информацията, че засега България не е сред страните с финансови компенсации заради руското ембарго.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..