Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Според данни на Асоциацията по неонатология 9% от новородените у нас деца са недоносени, а във Варна, Пловдив, Враца и Сливен процентът е 20. Тази негативна статистика събра в София български и германски специалисти на международен симпозиум.
Според Минка Владимирова, директор на дирекция "Социални дейности" в Столичната община, е много важна подкрепата, която ще бъде оказана на недоносените деца и родителите им, превенцията на национално ниво, както и интегрирания подход към засегнатите семейства:
През последните години активно се говори за сливане на интегрирани социални услуги във връзка с ранната интервенция за работа с деца с увреждания.
Наличието на аномалии по време на бременността не е рядко явление и голяма част от тях са съвместими с живота и затова е необходимо родителите да бъдат добре информирани. Това обясни директорът на болница "Шейново" в София д-р Румен Велев и допълни:
Възможност за ранна диагноза на хромозомни аномалии и на генетични аномалии ни дават възможност още на ранен етап от развитието на плода – 11-12 седмица, да знаем дали бебето е генетично здраво. Това дава възможност на родителите много по-информирано да вземат решение за бъдещето на бременността.
Д-р Майер, директор на клиника по детско-юношеска медицина в Марбург, Германия, каза, че с помощта на новите технологии смъртността на недоносените бебета по 1,5 кг вече е под 10% и допълни:
Процентът на смъртност и на тежки усложнения на преждевременно родените в някои райони е два пъти по-висока, отколкото в други.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ