Въпреки нарасналата терористична заплаха след атентатите в Париж през 2016 година САЩ ще приемат 10 хиляди сирийски бежанци, както бе обявено по-рано. Говорителят на Държавния департамент Марк Тонър обясни, че бежанците ще преминат през щателна проверка.
Изявлението от Вашингтон се наложи, след като губернаторите на 22 от общо 50 американски щата отказаха да приемат сирийски бежанци след събитията в Париж . До момента само два щата – Кънектикът и Пенсилвания – са дали категоричното си съгласие да приемат на своя територия бежанци от Сирия. Редица ключови политици в САЩ, в това число и няколко от кандидатите за президент на страната, призоваха Барак Обама да преустанови програмата за прием на сирийски бежанци.
Барак Обама от своя страна заяви, че терористичната заплаха не бива да спира приемането на бежанци от войната:
Много от тези бежанци са жертви на тероризма. Ако затръшнем вратата под носа им, ще предадем нашите ценности. Нашите страни могат да приемат хората, които отчаяно се нуждаят от сигурност, и да гарантират собствената си сигурност. Ние можем и трябва да направим и двете.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..