Белгийските власти все още издирват няколко заподозрени терористи, докато столицата на страната са въведени безпрецедентни мерки за сигурност. В този час се събира кризисният щаб на правителството в Белгия, който да реши дали ще удължи най-високата степен на терористична заплаха в Брюксел, която продължава втори ден.
Все още столицата на Белгия е парализирана от 4-та степен на тревога, метрото не работи, централните площади пустеят. До този момент няма никакви индикации от властите, че са на път да заловят терористите и да върнат Брюксел към нормалния му житейски ритъм в понеделник.
Министърът на правосъдието Кун Хенс оправда пред РТЛ предприетите мерки заради направените изводи от атаките в Париж:
Потенциалните цели са променени. Това вече не са синагоги, еврейски музеи или полицейски участъци. Терористите вече избират масови събития и публични места.
Вицепремиерът и външен министър Дидие Рейндерс потвърди, че се търсят поне двама души:
Паралелно издирваме едно или повече лица с оръжие и експлозиви.
Основният заподозрян участник в нападението в Париж Салах Абделслам се предполага, че се укрива в някъде в белгийската столица и все още пази колана си с експлозиви.
В интервю за националната телевизия братът на Салах, Мохамед Абделслам допусна, че той се е разколебал и не е участвал докрай в атентатите в Париж, като го призова да се предаде:
Предпочитаме Салах в затвора, отколкото в гробището.
Този следобед беше евакуирана сградата на фламандска телевизия в предградието Вилворд, североизточно от Брюксел, заради сигнал за съмнителен автомобил. Полицейската операция там продължава.
След минути се очаква решението на правителството дали ще продължат масовите забрани за публични събития и как ще се отрази понеделник степента на тревога за работната седмица в Брюксел. Районни кметове предупредиха, че ако мерките продължат, утре може училищата да не отворят врати.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..