Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Безпрецедентен за България иск е внесла в съда Комисията за отнемане на незоконно придобито имущество. Искът претендира за имоти и акции на банкера Цветан Василев на обща стойност над 2 милиарда лева.Това обяви председателят на комисията Пламен Георгиев и уточни, че активи за близо милиард и половина лева, свързани с мажоритарния собственик на фалиралата Корпоративна търговска банка, вече са запорирани.
По думите на Пламен Георгиев в историята на България в съда не е бил внасян иск за незаконно придобито имущество в такива размери, който е свързан с едно лице. Въпреки че ответниците по делото ще бъдат 27 души, дейността и финансовите потоци, установени от комисията, свързват всички тях с Цветан Василев: Ако искът бъде уважен, ще бъде отнето в полза на държавата. Реално, в държавата ще влезе имущество на стойност 1 милиард и 41 милиона лева. Това имущество включва имоти в София, Варна, Созопол, Царево, къща в Швейцария, налични средства по банкови сметки.
Чрез отпускане на изцяло необезпечени кредити е станало източването на Корпоративна търговска банка, коментира Пламен Георгиев и очерта една от сложните схеми. Противозаконно набавяне на облаги от Цветан Василев, членовете на неговото семейство и контролираните от тях юридически лица са отпускани, абсолютно изцяло, необезпечени кредити от КТБ АД на дружества, създадени специално с тази цел, които реално са извършвали хиляди банкови операции и правни действия като целта е била единствено да се прикрие, реално, незаконния произход на това имущество. И това агресивно придобиване на имущество от г-н Василев и свързаните с него лица, реално, е довело до ликвидната криза в банката и до нейната несъстоятелност.
Чрез отпускане на изцяло необезпечени кредити е станало източването на Корпоративна търговска банка, коментира Пламен Георгиев и очерта една от сложните схеми.
Запорирани са и кредити, предоставени на някои медии и на футболни отбори, които също ще се наложи да възстановят тези средства на държавата, добави председателят на Комисията за отнемане на незоконно придобито имущество Пламен Георгиев.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ