Завърши третият майсторски клас по радиожурналистика на БНР

Снимка: Булфото

Завърши третият майсторски клас по радиожурналистика на Българското национално радио. Класът е съвместен проект на Европейския съюз и БНР, а наградите бяха връчени пред Първо студио на Радиото.

Обучението е било полезно и за преподавателите, и за обучаваните, отчете Савина Спасова от програма "Хоризонт", която е част от журито.

Всъщност, не ставаше дума толкова за обучение, колкото за напомняне за журналистическите стандарти с днешна дата и смятам, че в много отношения поне в това сме много по-близо до Европа, направо сме в Европа, за разлика от футбола, примерно.

Двете първи отличия отидоха при Юлия Гатдерова, музикален редактор в програма "Христо Ботев" и при Луиза Лазарова, репортер в Радио България.

Тук наблегнахме доста на това как се правят новини, което мен също ме касае, защото в изкуството, знаете, също има новини. Ние успяхме да видим спецификата на работата на колегите, да си "откраднем" нещо оттам. Изключително полезен беше за мен, за бъдещото ми развитие.

Генералният директор на БНР Александър Велев отчете, че Радиоуниверситетът на медията е едно от най-хубавите неща, които са се случвали в нея през последните три години.

Трябва да се грижим за своите хора, за кадрите си. Ние трябва да ги обучаваме, да ги квалифицираме и трябва да покажем, че повишаваме качеството непрекъснато.

Александър Велев съобщи, че се планира през следващите три години дейността на Радиоуниверситета да бъде разширена, включително и с хора извън БНР, за да може класът по радиожурналистика да се превърне в своеобразна ковачница за кадри за програмите на БНР.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47