Собствениците на 25% от жилищата в София, обявени за продажба, чакат повече от година, докато стигнат до сделка с купувач. Данните са на една от консултантските фирми в бранша, а причината са завишените цени на тези домове. За разлика от тях, имотите с пазарни намират новите си собственици до месец. Купувачите успяват бързо да стигнат до сделка, най-вече заради големите обеми качествено ново строителство.
Продавачите са по-слабо ефективните играчи на пазара, тъй като новите сгради са сериозна конкуренция за тях, а тези, които очакват нереалистично скъпа сделка, остават разочаровани, сочат още данните за имотния пазар в столицата през изминалото лято. Нито продавачите на масивно, завършено строителство, които обикновено са физически лица, нито инвеститорите в нови сгради, са склонни на отстъпки в цените. По тази причина, повече от половината от сделките с жилища през изминалите месеци са били осъществени без никакви отстъпки в цените.
На мода отново са двустайните апартаменти – близо половината от сделките са за подобни жилища. По данни от миналия месец, най-скъпите жилища се търгуват в кварталите "Изток" и "Изгрев", следвани от тези в "Лозенец" и в центъра на града.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..