Българските граждани, които в момента се намират в арестите и затворите в страната, могат да гласуват в 24 избирателни секции.
Към днешна дата право да гласуват имат 1222 души.
За организацията на изборния ден има Главна дирекция "Изпълнения на наказанията". Имащите право на глас са лица с мярка за неотклонение задържане под стража по досъдебни производства и ефективно осъдени, но без влязла в сила присъда към днешния ден. Съгласно Изборния кодекс, избирателни секции в местата за лишаване от свобода се разкриват там, където има над 10 лица с избирателни права.
Избирателни секции има във всичките 12 затвора в страната и в 12 от арестите. Най-много имащи право на глас има в ареста на столичния булевард "Г. М. Димитров" – те са 170. Най-малко са в арестите в Сливен – 12, и в Ямбол – 13 души. Традиционно задържаните и неокончателно осъдените гласуват още в първите часове на деня, а избирателната активност е значително по-висока от окончателната в края на изборния ден.
100% от задържаните с право на глас в Женския затвор в Сливен са упражнили правото си на глас. Това потвърди пред БНР председателят на Секционната избирателна комисия Сали Исмаилов. Към момента в избирателната секция в единствения в страната женски затвор правото си на глас могат да упражнят надзирателите и обслужващия персонал, който е на 12-часов режим на работа. Освен в затвора избирателна секция бе разкрита и в следствения арест.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..