Във възрожденска Елена преди близо два века местните чорбаджии развързват кесиите си, за да бъде създадено първото класно училище в България – Даскалоливницата.
Еленските еснафи и чорбаджии били будни хора, осъзнаващи нуждата от образование и по-висока култура, най-малкото като задължително условие, за да бъдат кесиите им по-пълни от търговията им по Европата. Така те откликват на съгражданина си Иван Момчилов, за да бъде построено през 1843 година в Елена първото класно училище в България, разказва местният историк Иван Стойков:Когато Момчилов се връща от чужбина, той вижда, че няма училище, че няма подготвени кадри. Събира чорбаджиите и им казва: "Дайте да направим училище". Те се съгласяват, развързват кесиите и за една година е построена сградата, за да я видим в този си вид, в който е в момента.
В звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Здравка Маслянкова.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..