Че всички сме виновни за това положение, е някакъв абсурд, някаква тотална лъжа, която няма нищо общо с реалността, коментира пиар специалистът Любомир Аламанов:
Това е една малка група от 10, 20, 50 души, които презастроиха, не сме презастрлоили ние. Те направиха така, че България да е известна с този имидж. Това да си работодател и да кажеш: "Могат да ритат моите служители, само и само да се вземат малко повече пари, това е най-абсурдното! Не може в национален ефир браншови шеф да казва: "Трябва да се снишим, за да не си загубим парите".
Това плащане, тези фамозни пари, които се размятат от тези няколко човека, никой в България не ги вижда тези пари. Това са затворени комплекси, които сключват договори с огромни туроператори, които прибират едни пари, но тези туристи не изразходват пари в България. От това нещо няма никакъв смисъл... Това са една шайка хора, които са ни яхнали от много години, които смятат, че всичко им е позволено и че живеем в 1980 година по времето на "Балкантурист"... Призовавам всеки, който отиде в хотел, да пита: "Добър ден! Тук кого мога да ритам, защото ще си платя?"
Относно имиджа на туристическия бранш и на България като туристическа дестинация Аламанов заяви:
Аз лично не разбирам какво се случва в този бранш, може би никой не разбира, освен тези 10, 20, 50 души максимум, които твърдят, че нещо се развивало.
Двете мнения чуйте в звуковия файл.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..