За България се планират повече плащания от евробюджета за следващата година, а Брюксел очаква от властите задвижването на множество проекти.
След бавен старт през първите години Европейската комисия очаква структурните програми за финансовия период до 2020 г. да достигнат нормален ритъм на изпълнение, съобщиха за БНР от институцията. Ето защо банковите преводи за по-бедните страни по така наречената "политика на сближаване" се вдигат до 46,7 милиарда евро през 2018 година. Плащанията по проекти в България са увеличени с 22%, по изчисления на евродепутата от бюджетната парламентарна комисия Андрей Новаков, който се позова на данни от Еврокомисията:
Това означава, че България би получила около 3 милиарда лева за насърчаване на развитието на инфраструктурата, за социални проекти, за създаване на работни места сред младите, за сигурност и отбрана. Сигурен съм, че тази възможност ще бъде използвана.
Преговорите между евродепутати и финансови министри за годишния бюджет на ЕС тепърва предстоят през есента.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..